Sešus gadus vecais Miša īsteno sapni un iejūtas autobusa vadītāja lomā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Sešus gadus vecais Miša īsteno sapni un iejūtas autobusa vadītāja lomā

Ar sešus gadus veco Mišu “Bez Tabu” tikās jau gada nogalē kā labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnesi. Zēns, kam ir autiskā spektra traucējumi, pārsteidza, ka pazīst ceļa zīmes, prot nosaukt visas tramvaja pieturas ceļā no Juglas uz Imantu. Mišam bija sapnis kļūt par autobusa vadītāju. Jaunais gads savā veidā to ir piepildījis.

Skatoties sižetu par Mišu kā labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnesi. Sižetu skatījās arī SIA “Rīgas satiksme” pārstāvji. Uzzinot, ka puika grib kļūt par autobusa vadītāju, uzaicināja viņu uz autobusu parku. Mišam bija iespēja sēdēt pie autobusa stūres, viesoties cehā, kur izgatavo detaļas autobusiem, bija vietā, kur veic autobusu ikdienas tehnisko apkopi utt. Zēns izskatīja autobusu dienas gaitas ciklu.

Mišam bija iespēja aplūkot ne tikai autobusu “guļamistabu”, bet arī braukt uz dušas telpu, kur pēc reisa tie vannojas. Par ekskursiju sajūsmā ne tikai pats puika, bet arī viņa mamma. Mišas mamma atzina, ka tik starojošu sava bērna seju sen nebija redzējusi.

Katra mēneša otrajā trešdienā ikvienam ir iespēja doties līdzīgā bezmaksas ekskursijā, jo “Rīgas satiksme” rīko atvērto durvju dienas, kad katrs var ielūkoties no sētas puses ne tikai autobusu, bet arī tramvaju un trolejbusu parkā.