”Sauļojoties pie jūras nedomāju, kas mani sagaida atgriežoties! Vakarbuļļu pludmalē šoferīši saņem sodu, atstājot mašīnu ceļmalā

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

26 komentāri

Ogrēnietis Māris brīvdienās izlēma doties atveldzēties uz Vakarbuļlu pludmali, atgriežoties viņu uz mašīnas vējstikla sagaidīja pārsteigums – soda kvīts 40 eiro apmērā!

Vīrietis ir pārsteigts, ka saņēmis sodu, jo zīmi, ka nevar apstāties ceļa malā, nav redzējis. Arī to, ka tuvāk jūrai ir bezmaksas stāvlaukums, viņš nezināja.

Māris šeit brauca pirmo reizi, tāpēc ceļa malā krūmos ieaugušo zīmi – stāvēšanas aizlieguma zonas sākumu, kura darbojas vairāku kilometru garumā, – nemaz nepamanīja.

Tomēr viņš nav vienīgais, kas aizliegumu nav ievērojis. Dienā, kad Māris saņēma sodu, līdz ar viņu no 40 eiro nācās atvadīties vēl daudziem citiem šoferiem, kuri apstājās mežmalā.

Arī darba dienas rītā, kad ierodamies Vakarbuļļu teritorijā, bezmaksas stāvvietā brīvu vietu ir grūti atrast. Šoferi vairākas minūtes riņķo pa stāvlaukumu, lai varētu atrast, kur atstāt automašīnu.

Zīme ”Stāvēšanas aizlieguma zona” darbojas līdz vietai, kur uzstādīta zīme ”Stāvēšanas aizlieguma zonas beigas”, nevis pie krustojuma. Arī Vakarbuļlu teritorijā ir aizliegts apstāties vairāku kilometru garumā.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ņemot vērā, ka patiešām ir karsts laiks, iespēju robežās attiecīgajā teritorijā mēs nodrošinām vienu patruļu, kas starp izsaukumiem braukā apkārt un mēģina preventīvi novērst šos pārkāpumus. Proti, redzot, ja autovadītājs ceļa malā novieto savu transportlīdzekli, piebrauc klāt un informē viņu par šo situāciju, bet mēs nevaram katrā vietā nolikt darbiniekus, kas visu laiku brīdinās.

Par krūmos aizsegtajām ceļazīmēm atbildību uzņemas Rīgas domes Satiksmes departaments, kuri problēmu gan nesaredz.

Rīgas domes Satiksmes departaments

Informējam, ka ceļazīmes ir Satiksmes departamenta pārziņā un tur atrodas jau kopš 2018. gada. No iedzīvotājiem par tām neesam saņēmuši sūdzības, un zīmes nav plānots pārvietot. Satiksmes departaments neuzskata, ka krūmi būtiski apgrūtinātu zīmju redzamību, tomēr, lai to uzlabotu, tie tiks apgriezti. Stāvēt aizliegts zona” pretstatā zīmei ”Stāvēt aizliegts” attiecas uz visu teritoriju un ievērojami samazina zīmju skaitu teritorijā

Savukārt par stāvlaukumu atbild Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, arī viņi atzīst, ka vietu trūkst, bet izveidot jaunas nevar, jo meža zona ir dabas parks. Tādēļ šoferīšiem jābūt īpaši uzmanīgiem, novietojot automašīnu pludmales teritorijā.

26 komentāri