“Samaksā 1000 eiro, tad pateikšu!” Lai atgūtu nozagto “BMW”, īpašniekam liek maksāt naudu par informāciju

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Jūrmalniece Oļesja ir viena no trīsdesmit autoīpašniekiem Jūrmalā, kuriem pagājušajā gadā nozaga automašīnu. Cietusī uzskata, ka policija rīkojusies pārāk gausi, lai atgūtu sirdij tuvo “Toyota Yaris” modeli.

Oļesja
skumst pēc nozagtās automašīnas

Kad man vajadzēja automobili, es iznācu [no mājas] un redzu, ka tā nav. Protams, uzreiz policija, iesniegumi. Policijai teicu, ka netālu ir videonovērošanas kamera. Ļoti gribēju videoierakstu noskatīties, bet man neļāva. Nezinu, kāpēc. Teica, lai gaidu. Diemžēl tiku pie video tikai 32. dienā [Oļesjai automašīnu nozaga pērnā gada novembra sākumā].

Engures ielas galā esošās katlumājas videonovērošanas kamerā redzams, kā nakts aizsegā baltā “Toyota” izripo no daudzdzīvokļu nama pagalma un nogriežas pilsētas centra virzienā.

“Sanāk, ka pirmajās dienās policija ar manu gadījumu varēja kaut ko ieraudzīt, varbūt – atrast. Viņiem bija iespēja. Man ir pretenzija tāda, ka policija ar manu lietu slikti strādāja,” norāda cietusī.

Izmeklēšanu uzsāka Jūrmalas policijas iecirkņa inspektori. Tomēr līdz pat šai dienai Oļesja nezina, ko likumsargiem izdevies atklāt, neskaitot viena videonovērošanas ieraksta parādīšanu.

Jānis Celmiņš
Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa priekšnieks

Uz doto brīdi policijā notiek izmeklēšana, tāpēc diemžēl sīkāku informāciju par tiem apstākļiem un par to, ko tad uz doto brīdi veic policija vai kas ir veikts, diemžēl mēs sniegt nevaram.

Un gadījumā, ja cietušajai ir kaut kādi jautājumi vai pretenzijas uz policijas darbu šajā kriminālprocesā, tad viņa droši var vērsties Jūrmalas prokuratūrā, kas ir uzraugošā instance, un tālāk jau prokuratūra veiks pārbaudi, vai tiešām policijas darbinieki veic izmeklēšanu atbilstoši likumam.

Oļesja uzreiz pēc autozādzības arī cerēja uz sociālo tīklu palīdzību. Taču tā vietā teju atkal nokļuva ļaundaru nagos. Drīz pēc informācijas publicēšanas “Facebook” Oļesja uzrakstīja kāds vīrietis, kurš piedāvāja palīdzību automašīnas atgūšanā.

Viņš redzēja manu automašīnu. Un man jāmaksā nauda.

Oļesja
skumst pēc nozagtās automašīnas

Protams, ka nebija viņa profils un nebija viņa fotogrāfija. Es ticēju, man likās, ka liecinieks. Viņš teica – ziniet, es redzēju jūsu automobili pie Lietuvas, dodiet man naudu, es jums pateikšu, kur tā ir. Es neesmu stulba. Protams, ka es pļāpāju ar viņu. Sapratu, ka viņš ir zaglis, bet man nebija miera. Domāju, nu, kāpēc sievieti ar mazu bērnu tā krāpt?! Es nesēdēju vienkārši mājās, es uzreiz zvanīju policijai.

Identisku situāciju pirms dažām dienām piedzīvoja rīdzinieks Ēriks, kuram nupat kā nozaga 5. sērijas “BMW” automašīnu.

Ēriks Gobiņš
autozagļu upuris

Respektīvi, man bija jāaizbrauc uz pilsētu Meitene, kas ir pie Lietuvas robežas, jo tā mašīna esot Lietuvā, kā viņš saka. Un pēc tam tālāk ar programmu viņš mani aizvedīšot uz to vietu, kur ir mašīna, kad 1000 eiro tiks pārskaitīti. Protams, ka es nebraucu, jo nav nekādas informācijas, ko viņš varētu pateikt, ko viņš zinātu tikai, ja tā mašīna būtu pie viņa. Loģiski, cenšas tikai izspiest naudu.

Ēriks uz krāpniekiem neuzķeras, jo tā jau cieš zaudējumus – automašīnai nebija KASKO apdrošināšana, tāpēc šobrīd atliek cerēt, ka policijai izdosies atrast nozagto “BMW”. Likumsargi norāda, ka atrast izdodas katru otro mašīnu. Tiesa gan, ne vienmēr vienā gabalā.

“Tiek mašīnas atrastas gan pilnīgi izjauktas, gan avarējušas, gan tādā stāvoklī kā aizdzīšanas brīdī. Protams, no salona ir pazudušas mantas, kas zagļiem iepatikušās,” atklāj Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Māris Priednieks.

Valsts policijā vēl uzsver, ka autozādzību skaits Latvijā ir krietni sarucis. To esot izdevies panākt, pateicoties vairākām atrisinātām lietām un aizturētām personām.

Savukārt no pieciem pērn nozagtajiem “Toyota Yaris” modeļiem tieši Oļesjas automašīnu policijai atgūt vēl nav izdevies. Lai arī jūrmalniece par KASKO atlīdzību iegādājusies jaunu auto, Oļesju vēl joprojām nepamet sajūta, ka policija varēja rīkoties daudz operatīvāk.

Tikmēr Ēriks vēl norāda, ka janvārī Pļavniekos manītas automašīnas ar Lietuvas numuriem, kā arī vairāki aizdomīgi vīrieši, kuri fotografē daudzdzīvokļu namu pagalmos novietotās automašīnas. Par to arī jau ziņots policijai.

0 Komentāru