Saeimas deputātiem nav gana. Tautas kalpi pieprasa jaunas privilēģijas – novietot auto, kur citiem tas liegts!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

100 komentāri

Kompensācijas par transporta vai īres izdevumiem. Pieejamas lepnas darba automašīnas ar visiem vadītājiem. Labumi, kurus jau šobrīd bauda Saeimas deputāti. Nupat parlamentā izskanējis priekšlikums par to, ka likumā jeb Saeimas kārtības rullī jāveic izmaiņas, kuras, visticamāk, sabiedrībai būs kā bullim sarkana lupata.

Šobrīd Latvijas Saeimā ir tas brīdis, kad deputāti parlamentā iesniedz priekšlikumus, kā būtu uzlabojams viņu darbs. Kāds prasa, lai tautas kalpiem ļauj reklamēties Saeimas mājaslapā, bet cits prasa grozīt likumu.

”Papildināt likuma 12. pantu ar 12.1 pantu šādā redakcijā:

(12.1) Lai nodrošinātu Saeimas deputāta pienākumu izpildi pilnā apjomā, to Saeimas deputātu transportlīdzekļiem, kuriem ir izsniegtas Saeimas Administrācijas atļaujas, kurās ir norādīts autotransporta reģistrācijas numurs, deputāta vārds un uzvārds, pildot attiecīgo uzdevumu, ir tiesības neievērot apstāšanās un stāvēšanas liegumus pie valsts un pašvaldību iestādēm.”

Papildinājuma autors ir Saeimas deputāts Jānis Ādamsons. Viņš iecerējis, ka nākotnē parlamenta deputātiem un ministriem būtu jāļauj savas automašīnas, gan privātās, gan darba, atstāt stāvēšanai pie jebkuras ēkas, kurā ir valsts vai pašvaldības iestāde.

”Mēs deputāti ļoti bieži braucam tikties vai nu ar ministriem, vai pašvaldību vadītājiem, ierēdņiem. Daudzās vietās ir autostāvvietas, kurās drīkst apstāties tikai ar attiecīgās iestādes atļaujām vai darbiniekiem. Man, kad atbraucu, bieži vien savu braucamo nav kur nolikt. Likums ir jāgroza.”

Ādamsons uzsver, ka šobrīd pat Valsts prezidents, atstājot stāvam auto tādā vietā, pārkāpj likumu. Izmaiņas nedošot deputātiem nekādas privilēģijas. Tai pat laikā tautas kalpam gribas atgādināt, ka pašvaldību iestādes katru dienu apmeklē desmitiem cilvēku, kuriem arī nav kur nolikt savus spēkratus.

Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse ir pārsteigta par šādu priekšlikumu, jo, ja to akceptētu, tad deputāti savus auto varētu likt arī Rīgas rātes priekšā, apkārt Rolanda statujai.

”Mani pārsteidz, ka priekšlikums izskan no Ādamsona, kurš ir sociāldemokrāts. Šīs šlakas pārstāvji vienmēr sevi ir pozicionējuši kā tautai vistuvāk esoši. Saeimas deputātiem jau ir dažādi atvieglojumi, viņiem piekļūšana viņu darbavietai ir nodrošināta, un šāda veida izmaiņas nav nepieciešamas.”

Jānis Ādamsons par šāda veida pārkāpumiem pāris reizes ir saņēmis administratīvo soda kvīti.

 • Ādamsons: Vienu sodu es nomaksāju. Par otru es gāju runāt, un cilvēki, kuri sodu rakstīja, bija pretimnākoši un visu varēja sarunāt.
 • Žurnālists: Bet sarunas sākumā Jūs piesaucāt saukli ”Viens likums viena taisnība visiem”. Kamēr šādas Jūsu ierosinātās izmaiņas nav stājušās spēkā, likums jāievēro visiem.
 • Ādamsons: Jā, pilnībā piekrītu un tamdēļ likums ir jāmaina.

Ir stipri apšaubāms, vai cilvēks parastais identiskā situācijā arī tik viegli varētu sarunāt soda neuzlikšanu. Par attiecīgo priekšlikumu vēl jādiskutē Saeimā. Jāpiebilst, ka pērn, no jūnija līdz septembrim, administratīvi sodīti ir desmit, no pērnā gada septembra līdz šā gada janvārim un šā gada pirmajā pusē pa sešiem tautas kalpiem. Lielākā daļa sodu uzlikti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

TOP komentāri

 • Dainis Klints
  +21 +21 0

  Dainis Klints

  Vispār deputātiem privilēģijas pārāk lielas... Parastiem darbiniekiem par kasjakiem atvelk no algas, bet šiem liekēžiem vēl prēmijas piešķir...
 • Baiba Horelika
  +19 +19 0

  Baiba Horelika

  Cik saprotu zīmes par aizliegumu stāvēt un apstāties liek, lai netraucētu satiksmes drošību. Tad kādēļ deputātiem drīkst izraisīt avārijas situācijas dēļ tā, ka viņu auto novietots neatļautā vietā? Drīzāk lai maina likumu, ka pie valsts un pašvaldību iestādēm oblogāti jābūt stāvvietai visiem apmeklētājiem.
 • Guntis Jaunzems

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl