Rīgas dome ņirgājas par Pārdaugavas iedzīvotājiem un liek pārkāpt likumu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Vienības gatves 34. un 36. nama iedzīvotāji bez nervu šūnu bojāšanas jau krietnu laiku nav tikuši līdz savām mājām. Iemesls pavisam triviāls – par teju nepārvaramu šķērsli kļuvusi tramvaju sliežu pārbrauktuve.

Pārbrauktuves pārbūves darbi noritējuši pirms vairāk nekā gada, kad divas blakus esošas pārbrauktuves ieguvušas jaunu veidolu. Telefonos esošais līmeņrādis liecina, ka uzbrauktuves slīpums ir 15 grādu.

Lielais slīpums ir nepārvarams standarta automašīnām, kuras, mēģinot šķērsot pārbrauktuvi, apskādē gan buferi, gan saskrāpē automašīnas apakšu. Tāpat pastāv risks, ka tiks norauta kāda no detaļām.

Ligita
dzīvo Vienības gatvē

Te jau vairākas mašīnas ir noplēsušas apakšas. Mēs cenšamies visus brīdināt, lai nebrauc augšā.

Ar mašīnām nevar iebraukt pagalmā, tās ir jāatstāj ielas malā, taču tur ir ierobežots vietu skaits.

Iedzīvotāji vērsušies Rīgas domē, taču saņēmuši vienaldzīgu atbildi, ka pārbūves darbi noritējuši pēc projekta, līdz ar to iedzīvotājiem jāsamierinās ar pašreizējo situāciju.

Bez Tabu eksperiments apliecina, ka tramvaja sliežu pārbrauktuves uzbrauktuve uzbūvēta ar tik lielu slīpumu, ka automašīnas apakša tiek pamatīgi apskrāpēta. Arī, braucot pretējā virzienā, rezultāts ir tieši tāds pats, kā arī buferi no bruģa šķir tikai daži milimetri.

Uz bruģa redzamas spēkratu atstātās skrāpējuma pēdas. Piegādes transporti pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, braucot neatļautā vietā, jo tie var iesprūst uz stāvās uzbrauktuves.

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Izbūve tika veikta atbilstoši projektam. Projektētāji norādīja, ka, ņemot vērā sarežģīto ielas konstrukciju, ir izvēlēts optimālākais variants.

Jāņem vērā, ka sliežu un brauktuves augstums nav mainīts.

Rīgas dome paliek pie sava, ka izmaiņām nevajadzētu būt. Vēsturiskais bruģis aizstāts ar mūsdienīgāku, iespējams, tas iedzīvotājiem radot iespaidu, ka iebrauktuve kļuvusi stāvāka. Google fotofiksācija un iedzīvotāju teiktais liecina, ka uzbrauktuve pirms darbiem nebija tik stāva.

Rīgas dome pārbūves darbus sola tikai, kad notiks Vienības gatves pārbūve, taču nosaukt dienu, kad tie sāksies, neviens šobrīd nevar.

TOP komentāri

 • Es
  +5 +5 0

  Es

  Pamēğini ziemā pa tām nobrauktuvēm uz autobusu tikt. Slidens un sniegs priekšā sagrūsts
 • s
  +4 +4 0

  s

  No RD logiem tā izskatās, ka nav mainījies, aizbraukt un apskatities ir pārāk tālu,Papiros arī viss OK, ko tie cilvēki var traucēt svarīgos kungus-RD uzskats par tautu, kas vinus nupat pārvēlēja, jo uzskatīja par labiem esam.
 • juris
  +2 +2 0

  juris

  Nesaprotu ko tie lielskungi var d!rst !!! galīgi tupaki salīduši atbildīgos amatos nekādas kvalitātes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl