Rīgas dome neveiks izmaiņas bīstamā krustojumā Pārdaugavā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

16 komentāri

Jūrmalas gatves un Slokas ielas krustojums Pārdaugavā ir ļoti noslogots. Rīta un vakara stundās tur veidojas pamatīgs sastrēgums, kā arī neskaitāmas bīstamas situācijas.

Šajā krustojumā sastopas trīs Rīgas mikrorajonu – Imantas, Dzirciema un Iļģuciema – autovadītāji. Braucot pa Jūrmalas gatvi, viena josla atvēlēta kreisajam pagriezienam, otra – labajam. Pa sliedēm braukt aizliegts, tomēr ir gana daudz šoferīšu, kuri ignorē ceļu satiksmes noteikumus.

Lielākā autovadītāju daļa vēlas veikt labo manevru un doties centra virzienā. Atsevišķi autovadītāji gatavi pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un brauc pa tramvaja sliedēm. Turklāt, nonākot līdz krustojumam, viņi veic labo manevru, aizšķērsojot ceļu tiem šoferīšiem, kuri vēlas nogriezties pa kreisi.

Ar to gan šajā krustojumā brīnumi nebeidzas. Vēl viena autovadītāju daļa izveido ceturto joslu, lai it kā netraucēti veiktu kreiso pagriezienu.

Pa tramvaja sliedēm šajā vietā ļauts braukt tikai tramvajiem, taču arī citi sabiedriskā transporta vadītāji pārkāpj noteikumus un no sliedēm veic labo manevru. “Rīgas satiksmē” norāda, ka autobusu vadītājiem vēlreiz pārrunās šo situāciju. ”Drošas braukšanas skolas” vadītājs norāda, ka braukšanu šajā krustojumā sarežģī arī paši vadītāji.

Jānis Vanks
”Drošas braukšanas skolas” vadītājs

Ja ievēro satiksmes noteikumus, laikus pārkārtojas uz labo joslu, nekas traks jau nav. Problēma ir tā, ka no rītiem šeit ir intensīva satiksme. Te var redzēt visādus debesu brīnumus, kā tiek pārkāpti noteikumi. Latvijā horizontālo marķējumu neuztver tik nopietni kā zīmes, kaut tam ir tāds pats spēks. Pētījumi rāda, ka, ja no divām joslām beigās saiet vienā joslā, ātrāk var izbraukt, ja aizpilda abas joslas un ar rāvējslēdzēja principu sakārtojas vienā.

Rīgas domē atzīst, ka šobrīd krustojumā nav paredzēti uzlabojumi. Satiksme organizēta atbilstoši, tādēļ aicina iedzīvotājus nepārkāpt noteikumus.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs

Šis ir ļoti sarežģīts krustojums, tajā ir arī tramvaja sliedes, kas maina virzienu. Tramvajs brauc no trīs pusēm, šobrīd uzlabojumi nav paredzēti. Tuvākajā laikā pašvaldība būs tiesīga šāda veida pārkāpumus kontrolēt ar tehniskiem līdzekļiem, varbūt nākotnē risināsim tādā veidā.

Nezināmā nākotnē vietvara vēlētos Jūrmalas gatvi savienot ar Durbes ielu. Šobrīd ir pāragri runāt gan par termiņiem, gan izmaksām.

16 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Ārzemēs vakcinēti latvieši norāda uz iespējamu nepilnību vakcinācijas datos

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

Trīs bērnu mamma: Dzemdēt bija vieglāk nekā slimot ar Covid!

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Vai arī mājsēdes laikā tiek iekasēta mācību maksa privātajos bērnudārzos?

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti