Rīgas dome apzināti palēnina satiksmi noslogotā krustojumā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Pagājušā gada nogalē Rīgas domes Satiksmes departaments izmainīja satiksmes organizāciju Lielvārdes un Ieriķu ielas krustojumā. Braucot no Brīvības ielas puses, tika liegts kreisais pagrieziens, tajā pašā laikā uzstādīti neatbilstoši luksoforu elementi.

Luksofori noregulēti tā, ka kādā brīdī vienīgie, kuri turpina kustību, ir tie autovadītāji, kuri brauc Purvciema virzienā. Šajā krustojumā nevajadzīgi jāstāv ikvienam autovadītājam, kurš vēlas braukt pretējā – Brīvības ielas – virzienā.

Šādu aplamu situāciju radījis Satiksmes departamenta uzstādītais ”sarkanais krusts”. To izmanto krustojumos, kur ļauts veikt kreiso manevru, lai informētu autovadītājus, ka viņiem ir priekšroka.

Kā jau minēts iepriekš, braucot no Brīvības ielas, šajā krustojumā kreisais pagrieziens ir aizliegts, tādēļ nesaprotama ir satiksmes plānotāju rīcība.

Māris vairākas reizes dienā pārvietojas pa Lielvārdes ielu, un viņš nespēj izprast, kā šāda aplama satiksmes organizācija var tikt izveidota. ”Tas ir pilnīgi neloģiski un nevajadzīgi, ka tur autovadītājiem jāstāv. Šis ir no tā brīža, kad krustojumā veica izmaiņas,” raidījumam stāsta autovadītājs.

Oskars Irbītis
Satiksmes drošības speciālists

Sarkanā krustiņa ideja ir tāda, lai cilvēki zina, ka pretējā virzienā ir sarkanā gaisma. Līdz ar to pilnīgi droši var veikt kreiso manevru. Katrā ziņā – jo vairāk pareizās vietās uzstādīs šos sarkanos krustiņus, jo satiksme kļūs raitāka, šeit ir sanācis pretējs efekts.

Satiksmes departamentā stāstā, ka sarkanais krustiņš uzstādīts, lai ”atvieglotu operatīvā transportlīdzekļa darbību”. Satiksmes departamentā pēc “Bez Tabu” jautājumiem nolemts krustojumā mainīt kārtību, kādā strādā luksofori. Rīcība bijusi zibenīga, un jau nākamajā dienā pēc intervijas sarkanais krustiņš demontēts.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds