Rīgas centrā policistiem iekārto bezmaksas stāvvietas – iedzīvotājiem nav kur “parkoties”!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Jau no septembra sākuma Bruņinieku un Avotu ielas krustojumā lepni gozējas ceļa zīme, kas automašīnas ļauj novietot tikai un vienīgi ar policijas atļaujām.

Saiva Avotu ielas rajonā dzīvo ceturto gadu un ir gatava maksāt par stāvvietu, lai pēc darba laika beigām novietotu automašīnu pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai. Palielinot stāvvietu skaitu, likumsargiem, civiliedzīvotājiem aizvien grūtāk kļūst atrast vietu, kur novietot spēkratu.

Saiva
dzīvo Rīgas centrā

Iepriekš līdz pl. 20.00 bija maksas stāvvieta, tagad līdz pl. 20.00 ir atļauts stāvēt tikai ar atļaujām. Kur lai iedzīvotāji liek savas automašīnas? Tā jau šeit ir grūti atrast brīvu vietu.

Bruņinieku ielā atrodas Iekšlietu ministrijas struktūrvienība, turpretī paralēli esošajā Stabu ielā atrodas vairākas Valsts policijas nodaļas. ”Google” arhīvs liecina, ka līdz šim policijas transportlīdzekļus Bruņinieku ielā varēja novietot līdz Avotu ielai, taču šoruden vēl aptuveni 15 maksas stāvvietas Čaka ielas virzienā nonākušas likumsargu rīcībā.

Rīgas domes Satiksmes departamentā norāda, ka vienošanās ar Valsts policiju par stāvvietām Avotu ielas rajonā ir vēsturiski izveidojusies, līdz ar to, kamēr notiek remontdarbi Stabu ielā, likumsargiem nodrošinātas bezmaksas stāvvietas paralēlajā ielā.

Beāta Dambīte
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Šie ir vēl vieni satiksmes ierobežojumi uz remontdarbu laiku, lai nodrošinātu policijai stāvvietas, netraucējot remontdarbus, tādēļ pagaidu stāvvietas tika ierīkotas Bruņinieku ielā.

Šobrīd Stabu ielā turpinās remontdarbi, kuru laikā pie Valsts policijas ēkas aizliegts apstāties un stāvēt. ”Bez Tabu” novērojums liecina, ka likumsargi aizliegumu uztver vieglprātīgi jeb uzspļauj ceļu satiksmes noteikumiem.

Remontdarbus plānots pabeigt līdz 30. septembrim, kad likumsargu pagaidu stāvvietas Bruņinieku ielā tiks likvidētas.

5 komentāri