Rīgā vizinās “taksis” ar dīvainu numurzīmi

1 komentārs

Viena no jomām, kuru Latvijā mēģina sakārtot, bet kaut kā lēni tas notiek, ir taksometru bizness. Šobrīd jau ir noteikumi, kādai informācijai ir jābūt norādītai uz braucamajiem un kādiem tiem jābūt, lai pārvadātu pasažierus. Tas attiecināms arī uz numurzīmēm, kuras “takšiem” ir speciāli izstrādātas. Bez Tabu skatītājs ir manījis kādu dīvainu braucamo Rīgas ielās, kas šiem noteikumiem neatbilst.

Noteikumi taksometru vizuālajā izskatā ir šādi – noteikta izmēra burtu lielums, lai informācija par brauciena maksu ir labi salasāma, viena veida uzlīmes uz durvīm, katras kompānijas noteikts vizuālais noformējums un daudz dažādu citu nosacījumu, kas attiecas uz taksometriem, lai tie varētu piedalīties satiksmē un pārvadāt pasažierus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no noteikumiem – braucamajam jābūt CSDD izsniegtai speciālajai, oranžajai numurzīmei. Taču Bez Tabu skatītāji manījuši, ka pa Rīgu pārvietojas auto, kas pēc skata ir kā “taksis”, bet pēc numura zīmes – nē.

Bez Tabu devās skaidrot, kā tas nākas. Raidījuma izpētes rezultāts ir šāds – taksometru joma vēl joprojām slīgst ēnu ekonomikas dūksnājā. Bet! Šoreiz patiesība ir daudz vienkāršāka. Auto piefiksēts brīdī, kad tā īpašnieks kārtojis visas formalitātes, lai auto reģistrētu Latvijā un varētu uzsākt pasažieru pārvadājumus.

Foto

Jāatgādina, ka Latvijā spēkā ir kārtība, ka, ja auto iegādāts citā valstī un tam ir tās puses numurzīmes, jaunajam īpašniekam auto Latvijā jāpiereģistrē piecu dienu laikā. Pa tam lāgam ar spēkratu var piedalīties ceļu satiksmē. Vai nu vienkārši pārvietojoties, vai kārtojot nepieciešamās formalitātes, kā tas bijis šajā gadījumā.

Video

TOP komentāri

  • Pix
    0 0 0

    Pix

    Nu ko var teikt stukaci un klani ir ka tads acīgs vilnis medaļu viņam iedot vajag bez tabu !!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl