Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

10 komentāri

Rīgas apkaimes apsēduši ilgstoši nekustināti taksometri. Iedzīvotāji dusmojas, ka dīkstāvē atstātie spēkrati sarežģī Rīgas jau tā samilzušo spēkratu novietošanas problēmu, kā arī traucē citiem satiksmes dalībniekiem. Rīgas domes Satiksmes departaments, lemjot par taksometru licences izsniegšanu, nenoskaidro, vai komersanti ir parūpējušies par infrastruktūru taksometru ilgstošai novietošanai.

Bez Tabu skatītāja Laine iemūžinājusi skatu vienvirziena Volguntes ielā, Pārdaugavā: 10 taksometru automašīnas novietotas kreisajā ielas malā. Laine raksta: ”Izskatās, ka SIA ”Lex D” taksometri ir atraduši jauku stāvvietu un pārvietojuši savu autoparku uz Pārdaugavu. Jau kādu laiku rinda taksometru rotā Volguntes ielu, kas ir vienvirziena, tādā veidā aizņemot vienu joslu.”

Teju visi Bez Tabu uzrunātie apkaimes iedzīvotāji ir neapmierināti ar taksometru parazitēšanu, jo, pirmkārt, ir pārliecināti, ka tik daudz taksistu vienuviet apkaimē nedzīvo (vietas auto novietošanai labprāt izmantotu iedzīvotāji), tāpat norāda, ka joslā, kurā novietoti spēkrati, nav iespējams braukt, piemēram, lai apbrauktu autobusu, kas apstājies pieturā.

Taksometru firmas pārstāvis: Kur gribu, tur lieku!

Bez Tabu komandai izdodas sastapt SIA ”Lex D” pārstāvi Andreju, kurš sakās, ka ir priekšnieks. Viņš norāda, ka netiek pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, iedzīvotāju pārmetumus neuzskata par pamatotiem.

”Kam traucē? Noteikumi to neaizliedz! Nav nepārtrauktās līnijas. Nesaprotu, kur problēma? Varu likt, cik gribu. Un tas, ka nevar apbraukt autobusu, ir ļoti labi, jo te nenesas drifteri. Viņi var notriekt gan bērnus, gan suņus. Tagad vismaz ir ierobežojumi, kas liedz pārkāpt noteikumus. Sanāk, ka es pat daru labu darbu,” iedzīvotāju pārmetumiem oponē taksometru firmas SIA ”Lex D” pārstāvis Andrejs, piebilstot, ka spēkratiem pagaidām nav šoferu, tāpēc tie netiek izmantoti.

Par nekaunīgiem biznesmeņiem

Jau iepriekš Bez Tabu vēstījis par līdzīgu situāciju Pļavnieku mikrorajonā, kur pie daudzdzīvokļu namiem bija ilgstoši novietoti ”Panda Taxi” spēkrati. Šāda rīcība ir nekaunīga, šādi tolaik situāciju komentēja Anita Pakalniece, Latvijas vieglo taksometru nozares darba devēju organizācijas priekšsēdētāja.

“Ir uzņēmumi, kas par stāvvietām maksā. Ja mēs gribam kaut kur stāvēt, par to jāmaksā. Vienmēr atradīsies kādi, kuri grib dzīvot uz citu rēķina. Ja nopērc automašīnas, novieto tās vietā, par kuru maksā. ”Baltic Taxi” koncernam ir sava teritorija, kur viņi novieto automašīnas bez šoferiem. Mums arī ir tāda teritorija. Tas maksā. Tā ir nekaunīga uzņēmēja problēma, kurš dzīvo uz cita rēķina.”

Bez Tabu piesaistītās Rīgas pašvaldības policijas ekipāžas pārstāvji skaidro, ka ceļu satiksmes noteikumi konkrētajā situācijā netiekot pārkāpti, taču taksometru dīkstāves dienas esot skaitītas, jo Ministru kabineta noteikumi aizliedz ilgstoši atstāt uz ceļa automašīnas. Līdz ar to kārtībsargi izvieto brīdinājumus, un, ja 45 dienu laikā spēkrati netiks pārvietoti, tos evakuēs.

“Takšu” parazitēšana – Rīgas pašvaldības vieglprātīgās licenču izsniegšanas sekas

Lai gan šī nav pirmā reize, kad daudzi taksometri ilgstoši parazitē Rīgas ielās, Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvji, izsniedzot licences taksometru firmām, jo īpaši ar daudzām automašīnām, nepārliecinās, vai maz tām ir infrastruktūra automašīnu ilgstošai novietošanai.

Una Ahuna-Ozola
Satiksmes departamenta pārstāve

Es domāju, ka mēs varētu ieviest šādu jaunumu – jautājumu –, lai pārliecinātos, vai komersantam ir, kur novietot transportlīdzekļus.

Tāpat departamenta pārstāve atklāj, ka SIA ”Lex D” licence dažādu pārkāpumu dēļ šā gada februārī apturēta uz vairākiem mēnešiem. Ja firma nepārvietos spēkratus, departaments var lemt arī par licences anulēšanu.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl