Rīga kļūst par velosipēdu izgāztuvi? Desmitiem novārtā pamestu divriteņu degradē galvaspilsētas vidi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Rīgas centrā ilgstoši pamesti desmitiem velosipēdu, kas nu jau sarūsējuši, ziņo iedzīvotāji, uzskatot, ka šāds skats nepiedien galvaspilsētai. Tomēr cīņā ar novārtā pamesto divriteņu saimniekiem pašvaldības policija ir bezspēcīga.

Līdz ar velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras attīstīšanos Rīgā ļaudis aizvien biežāk izvēlas pārvietoties videi draudzīgākā veidā – ar velosipēdu. Tomēr, pieaugot divriteņu skaitam, novērojamas arī negatīvas blaknes, par ko ziņo Bez Tabu skatītājs:

“Interesants novērojums: Tērbatas ielā posmā no Bruņinieku ielas līdz Blaumaņa ielas krustojumam riteņu novietnēs atstāti velosipēdi. Tie tur atrodas kopš decembra sākuma vai pat novembra.

Interesanti, vai velosipēdi ir bez īpašniekiem, vai speciāli nolikti kā kaut kāda instalācija? To, ka ar tiem neviens nepārvietojas, varu teikt droši, jo turpat dzīvoju, katru dienu pastaigājos un redzu to skatu.”

Arī raidījuma komanda pārliecinās, ka Tērbatas ielā riteņu novietnēs un pie vairākiem kokiem atstāti desmitiem velosipēdu, kuru izskats liecina, ka tie nav kustināti ilgstoši. Tos “rotā” pamatīga rūsa, ieliekti riepu diski un riepas bez gaisa.

“Tie tur stāv visu ziemu. Apsniguši tā tie tur stāv. Es domāju, ka tie pieder cilvēkiem no apkārtnes namiem. Tos vienkārši nenes uz dzīvokļiem, bet pieslēdz šeit,” stāsta Rīgas centra rajona iedzīvotāja Ieva, kura apšauba, ka pēc ziemas velosipēdi būs lietojami.

Arī citiem uzrunātajiem rīdziniekiem netīk šāds skats, turklāt piebilst, ka novārtā pamestie divriteņi traucē citiem, kuri vēlas novietot savus minamos.

Bez Tabu vēršas Rīgas domes Satiksmes departamentā, SIA “Rīgas satiksme”, kuras novietnēs ilgstoši atstāti velosipēdi, kā arī Rīgas pašvaldības policijā, tomēr visi kā viens atbild – nav tiesīgi risināt problēmu.

“Pašlaik attiecībā uz velosipēdiem un to novietošanu nekāda konkrēta regulējuma nav. Proti, ja velosipēds ir atstāts atļautā un paredzētā vietā, stāv tur ilgstošu periodu, ja attiecībā uz automašīnām mēs varam evakuēt, tad attiecībā uz velosipēdiem nekāda regulējuma nav,” skaidro Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis.

Kārtībsargu pārstāvis arī norāda, ka būtu grūti pierādīt, ka tie tur novietoti ilgstoši, un atšķirt, kurš novietots nupat un pirms vairākiem mēnešiem. Esot arī ārpus pašvaldības policijas kompetences izvietot brīdinājumus par nepieciešamību pārvietot divriteni un pēcāk arī evakuēt, ja uz brīdinājumu nereaģē.

“Amsterdamā ir šāds regulējums, proti, ir iespējams evakuēt velosipēdus, kas ilgstoši atstāti. Ja Rīgā šāda problēma palielināsies un radīsies vajadzība pēc jaunu noteikumu izstrādes, esam pārliecināti, ka likumdevējs rūpēsies par to,” teic T. Sadovskis.

Foto

TOP komentāri

 • Qù
  0 0 0

  Par ko satraukums, tas tak zaļais dzīvesveids un ilgtspēja, ar tiem velo lūžņiem pat nedaudz līdzinamies Amsterdamai :D
 • Dacia
  0 0 0

  Dacia

  Pareizi,ja tev mājās stāv vecs lūznis un tu nezini,kur viņu likt,droši atved uz šo bezmaksas ''svalku''un pieķēdē.Problēma tev atrisināta!Pieļauju,ka cilvēki tā arī dara,jo ir atraduši veidu,kā tikt vaļā no nederīgiem velosipēdiem,bet atbildīgie dienesti atsaucoties uz visādiem likumiem tikai kultivē šo bardaku un bojā pilsētas izskatu.Tiešām,skaisti gan izskatās uz Rīgas galvenajām ielām tādas ''instalācijas''.Bez Tabu sižetā tā arī nesadzirdēju atbildi,kad šī lūžņu kaudze tiks aizvākta?Tas pats ir ar vecām autolamatām,kas sētās stāv gadiem un nav likumīga veida ,kā no tām tikt vaļā.Tad,kad pielaiž uguni un nosvilina,tad, redziet,var aizvākt.
  Es vispār nesaprotu,kur problēma,lai aizvāktu!Ja likumos ir robi,tad taču tie ir jāizlabo un nevis ar tiem jāaizbildinās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl