Riepu vietā jāvelk slidas! Autoceļi Talsu pusē kļuvuši par slidotavām

7 komentāri

Nepilnu 24 stundu laikā sociālajos tīklos lielu popularitāti ieguvis kāds Talsu novada Laucienes pagastā uzņemts video. Jaunietis ar slidām kājās braši pārvietojas pa koplietošanas ceļu, kas pārtapis par slidotavu.

Vietējo iedzīvotāju sāpe ir sliktā ceļu uzturēšana.

Mārtiņš Ainis Roga
video autors

Ceļa posms V1397 Laucienē! Viss rullē! Pa šo ceļu notiek arī skolēnu pārvadājumi uz skolu un atpakaļ! Pārvietojas, protams, arī automašīnas. Naktī sola salu, bet nevienam nerūp autobraucēji laukos, varbūt varam saziedot valsts autoceļiem finanses?

Video uzņemts 17. janvāra pievakarē. Un šādi rīkoties pamudināja apstākļi, “kā lauku ceļu uzturēšanas jeb neuzturēšana kārtībā ir graujoši ciniska pret iedzīvotājiem lauku teritorijās”.

Mārtiņš raidījumam “Bez Tabu” arī norāda, ka vairākkārt zvanīts uz atbildīgo dienestu informatīvajiem tālruņa numuriem. “Bija atbilde: “Paldies par saņemto informāciju, nodosim to tālāk…”

VAS “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova gan norādīja, ka uz viņu diennakts informatīvo tālruni 8000 5555 par konkrēto posmu neviens – ne ceturtdien, ne piektdien – neesot zvanījis. Savukārt kolēģi, pamanot sociālajā tīklā ievietoto video, nodevuši tālāk informāciju uzņēmumam “Latvijas Autoceļu uzturētājs”.

Mārtiņš Ainis Roga
video autors

Ir jāsaprot, ja vienīgais arguments ir laikapstākļi video redzamajā situācijā, kura [ceļš] šādā stāvoklī bija jau labu laiku, laikapstākļi tikai nedaudz pastiprināja situāciju, tā ir necieņa un ņirgāšanās pret nodokļu maksātājiem un veicamajiem darba pienākumiem ceļa uzturēšanā kopumā. Tas liek uzdot jautājumu, vai finanšu resursi ceļu uzturēšanā, ko lielā daļā satur Eiropas Savienības fondu līdzekļu nauda, kas ir miljoniem eiro apmērā, tiek tiešām tērēta tur, kur tā nepieciešama. Lauku grantēto ceļu katastrofālais stāvoklis ir slikts valsts mērogā, bet jābūt darbībām, kuras mazinātu pasliktināšanos! Ja iedzīvotāji redzēs, kur paliek viņu samaksātais, saucamais – ceļu nodoklis, tad viss “OK”! Arī pašvaldībām būtu jāprasa atbildība, jāveic kontrole darbu izpildē pret ceļu uzturētāju, ko diemžēl vai nu resursu, vai negribēšanas dēļ daudzas pašvaldības grēko.

Uzreiz arī jāpiebilst, ka radītajam klipam izdevies piesaistīt autoceļu uzturētāju uzmanību. Jau nākamās dienas, 18. janvāra, rītā konkrētajā ceļa posmā darbi kūsāja uz nebēdu.

7 komentāri