”Policisti brauc kā uz darbu un liek soda kvītis!” Iļģuciemieši ilgstoši nesekmīgi cīnās ar Rīgas domi

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Rīgā, pie Lidoņu ielas 28, jau gadiem ilgi atrodas pašvaldības izveidotas stāvvietas, kas paredzētas tikai un vienīgi taksometru vadītājiem. Ja ielas vienā pusē taksometriem atvēlētas sešas vietas, tad turpat ielas otrā pasažieru pārvadātājiem atvēlētas vēl piecas vietas. Ja stāvvietā automašīnu novieto mājas iedzīvotāji, viņi saņem 30 eiro lielu naudas sodu.

Šīs 11 taksometriem paredzētās stāvvietas ļoti noderētu daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem, pie kuru nama automašīnu var novietot vien daži iedzīvotāji. Pārējiem nākas braukāt pa mikrorajonu un meklēt brīvas vietas.

Kā novērojuši ēkas iedzīvotāji, taksometriem paredzētās stāvvietas lielākoties stāv tukšas, vai arī tajās novietota viena automašīna. Mūsdienās visbiežāk taksometri tiek izsaukti, izmantojot īpašas aplikācijas mobilajos tālruņos vai arī piezvanot dispečeriem, tādēļ taksometru vadītāji vairs nepulcējas mikrorajonu centros cerībā tur sagaidīt kādu pasažieri.

Raimonds
Mājas iedzīvotāju biedrības priekšsēdētājs

Lielākais, ko esam šeit pamanījuši, ir trīs taksometri. Pašvaldības policija brauc pie mums kā uz darbu un braši liek soda kvītis. Gada sākumā pastiprinājās policijas darbība, katru dienu pat vairākas reizes dienā brauca un līmēja virsū soda kvītis.

Kopš decembra sākuma likumsargi atstājuši vienpadsmit 30 eiro vērtus ”sveicienus” autovadītājiem. Visas reizes policijai zvanījis viens un tas pats cilvēks. Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Greidāne noliedz, ka vietvaras likumsargi rīkotu reidus, lai pārliecinātos par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanu.

Lāsma Greidāne
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Mēs reaģējām uz iedzīvotāju izsaukumiem. Visos šajos gadījumos bijis viens izsaucējs. Pēdējo trīs mēnešu laikā tie ir bijuši 16 izsaukumi, bet tikai septiņos gadījumos šis pārkāpums ir apstiprinājies.

Iedzīvotāji jau pagājušā gada pavasarī vērsušies Rīgas domes Satiksmes departamentā ar lūgumu demontēt ekskluzīvās taksometru stāvvietas. Pirms gada departaments solījis pārskatīt taksometru stāvvietu sarakstu. Vēl šodien nekas nav mainījies, tādēļ ēkas iemītnieki atkārtoti vērsušies pašvaldībā. Nu saņēmuši atbildi, ka šādu darbu veikšanai nepieciešams politiķu lēmums un nauda. Ne viens, ne otrs Rīgas domē nav pieejams.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Mēs nevaram šīs ceļa zīmes tā vienkārši demontēt, ir nepieciešams domes lēmums. Satiksmes departaments savu mājasdarbu ir izpildījis, visi dokumenti ir sagatavoti un iesniegti domē, bet kā redzam gan komiteja, gan domes sēde pēdējā laikā nav sasaukta, tādēļ šīs jautājums nevirzās uz priekšu. Plānots likvidēt tās stāvvietas, kas ir guļamrajonos, taksometru bizness vairs nav tāds, kāds tas bija agrāk. Šādas stāvvietas paliks tikai Rīgas centrā.

Impotentā Rīgas dome tā arī nav spējusi apstiprināt departamenta ieceri un nu vietvaras vadības grožus pārņēmuši administratori. Šobrīd nav zināms, kad un vai tiks pieņemts lēmums likvidēt neizmantotās taksometru stāvvietas mikrorajonos.

Tikmēr iedzīvotājiem joprojām nāksies riņķot pa mikrorajonu un meklēt brīvas stāvvietas.

2 komentāri