Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

4 komentāri

Tas bija šā gada februāris, kad policijas lielajā sanāksmē tās priekšnieks Ķuzis paziņoja, ka turpmāk policistiem būs jābūt izpalīdzīgākiem. Proti, policisti vairs neslēpsies krūmos, bet gan būs vairāk redzami ielās un palīdzēs ķibelēs nonākušajiem autovadītājiem. Par pretējo ir pārliecināts mūsu nākamā stāsta varonis, kurš saka, – ja vajadzēs, taisnības meklējumos ies kaut līdz Augstākajai tiesai.

Viss aizsākas uz lielceļa Rīga–Liepāja. Kādā februāra dienas pievakarē pa to uz vēju pilsētu dodas kungs gados. Blakus sēž viņa meita. Pēc vadītāja teiktā, viņa braukšanas ātrums ir ap 93 km/h. Lai kāja negurst, visu laiku turot gāzes pedāli, viņš ieslēdz kruīza kontroli.

 

Māris
autovadītājs

Kad es pārbraucu Lielupes tiltu un tiku līdz Kalnciema krustojumam, pamanīju, ka viens pretī braucošais šoferis mani ar auto gaismām pabrīdināja, ka priekšā ir policijas ekipāža. Automātiski pametu acis uz spidometru, ātrums 92 km/h. Mierīgi braucu tālāk.

Ļaunprātīgais pārkāpējs?

Abi pabrauc garām ekipāžai, bet pēc laika mana, ka policisti viņiem seko. Tad tie liek vadītājam apstādināt auto. Liels ir kunga pārsteigums, kad viņš uzzina iemeslu. Viņa vadītais spēkrats traucies ar ātrumu 126 km/h. Kā pierādījums tiek atrādīts policijas auto esošo video kameru ieraksts. Tajā esot redzamas divas auto gaismas tumsā un viss.

Numuru neredz. Ceļu policisti neņem vērā nekādus iebildumus un saraksta protokolu, kurā vadītājs Māris ieraksta, ka tam nepiekrīt. Pēc laika viņš saņem policijas lēmumu uz 12 lpp. Ar lēmumu var iepazīties galerijā.

Vai apsūdzības ir pamatotas?

Kungu sākotnēji apsūdz trīs pārkāpumos. Viņš nav apstājies tad, kad policists viņu stādinājis. Viņa meita bez likumsarga atļaujas izkāpusi no auto. Kungs pārkāpis ātruma ierobežojumu. Beigu beigās likumsargi lēmuši, ka par neapstāšanos un pasažieru izkāpšanu sods atceļams, jo pastāv šaubas.

Par ātruma pārkāpšanu gan “iešķiebts” sods 80 eiro. Te piebilstams, ka ātruma pārkāpums fiksēts brīdī, kad kungs it kā esot apdzinis citu spēkratu. Bet viņam atrādītāja policijas video nav redzams apdzenamais. Kā pateikt, ka tieši viņš ir pārkāpējs? Tikai atsaucoties uz visiem zināmo, bet ne vienmēr patiesību – policistam vienmēr ir taisnība!

Sausā atbilde

Kā notikušo komentē Jelgavas policisti? Nekā. Vien atbild, ka kungam ir iespējams lēmumu pārsūdzēt likumā noteiktajā kārtībā. Un viss. Kopā dodamies pie jurista, kurš specializējas autovadītāju aizstāvībā. Viņš uzsver, ka vissvarīgākais pierādījums ir policijas video.

 

Edgars Džeriņš
jurists

Es jau iepriekš esmu rakstījis, ka pietiekami bieži, kad policijas uzņemto video pieprasa tiesa, izrādās, ka tas kaut kur ir pazudis. Un vienmēr pie vainas ir kaut kādas mistiskas tehniskas ķibeles.

Jurists min vairākus gadījumus, kad likumsargi kļūdījušies ar radaru mērījumiem, bet, kamēr video nav redzēts, plašāk neko nekomentē. Jācer, ka ar ierakstu nekas slikts nebūs noticis un pēc tā noskatīšanas būs skaidrība.

Foto

TOP komentāri

 • opāpā
 • Aija
  +2 +1 -1

  Aija

  Sveiki! Šo situāciju komentēt nemāku, bet mana pieredze ar jelgavas ceļa policiju ir pozitīva .Viņi ir saprotoši un izpalīdzīgi varbūt man tikai ir paveicies.Ar cieņu Aija
 • KS
  0 0 0

  KS

  P.S. Policistiem piekodināju, lai nepazūd spocīgais video! :D Vēl - policija stāvēja tumsā bez gaismām. Fui!!! Vakariņu laiks tā kā jau bija beidzies! :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl