Policijas un apdrošinātāju nesaprašanās dēļ ilgstoši nevar salabot avārijā cietušu automašīnu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Negadījums notika 8. jūnijā, to fiksēja atbraukusī policijas ekipāža. Līdz pat septembra sākumam Ivara ģimenei nav izdevies iegūt nevienu dokumentu par notikušo avāriju.

Sadauzītā automašīna joprojām stāv Ivara ģimenes dzīvesvietas pagalmā. Negadījuma dienā spēkratu vadīja Ivara dzīvesbiedre, kuras spēkratam uztriecās cita automašīna. Apdrošināšanas kompānija nedod zaļo gaismu remontdarbiem, jo neesot no policijas saņēmusi nepieciešamos dokumentus.

Ivars
Palicis bez ģimenes spēkrata

Apdrošinātāji tāmi ir sastādījuši, taču trūkst izziņas no policijas. Tūlīt būs pagājuši 3 mēneši, bet kā nav, tā nav. Viens arguments, ko teica policijā, ka līdz augusta sākumam attiecīgais speciālists bija atvaļinājumā.

Tiešām tā var būt, ka viens cilvēks aiziet atvaļinājumā un ar to viss beidzas? Tagad atvaļinājumi beigušies, bet stāstam beigas nav redzamas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kārtības policijas priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs norāda, ka, ja saņemta šāda atbilde, tad ar iesniegumu jāvēršas policijā, lai atbildīgie darbinieki sniegtu paskaidrojumus.

Policijas ieskatā nav notikusi lietas vilcināšana, apzināta kavēšanās. Policija nepieņem lēmumu par to, kurš vainīgs ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, bet tikai konstatē pārkāptos likuma punktus. A. Pumpurs uzsver, ka policija lietas materiālus pēc pieprasījuma nodod apdrošinātājiem, taču šajā gadījumā pieprasījums nav saņemts.

”Policija saņēmusi vienas iesaistītās puses pārsūdzību par piemēroto sodu, taču nedomāju, ka šīs pārsūdzības rezultāts tik būtiski mainīs lietas apstākļus, lai apdrošinātāju izmaksātā summa samēri mainītos,” norāda Rīgas reģiona pārvaldes kārtības policijas priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs!

Pumpurs norāda, ka līdz intervijas dienai policija nav saņēmusi pieprasījumu no apdrošinātājiem. Otra puse gan Bez Tabu atsūta ekrānuzņēmumu, ka pieprasījums veikts 28. augustā jeb precīzi 80 dienas pēc ceļu satiksmes negadījuma.

Sanita Rubene
”Compensa” atlīdzību departamenta vadītāja

Šobrīd pietrūkst pilnā policijas materiāla, kurā ietilpst visu 3 pušu paskaidrojumi, t.sk. policijas veiktie negadījuma vietas mērījumi, izdarītie secinājumi, respektīvi, materiāli, lai noskaidrotu visus mums nepieciešamos negadījuma apstākļus.

Atkārtoti sazinoties ar Valsts policijas pārstāvjiem, Bez Tabu saņem apstiprinājumu, ka apdrošinātāju pieprasījums ir saņemts. Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā apdrošinātājiem tiks nosūtīti nepieciešamie dokumenti, lai pieņemtu lēmumu par automašīnas remontdarbu uzsākšanu.

TOP komentāri

 • Ineta Tunena
  0 0 0

  Ineta Tunena

  Kad manam auto uzbrauca policijas auto, arī vilcināšanās bija, kaut otrā ekipāža, kas formēja negadījumu, apgalvoja, kā lai tik es ejot pie apdrošinātāja un viss jau priekšā gaidīšot. Ja pati nesāktu meklēt, kāpēc tik ilgi serviss labot neaicina, varbūt būtu vispār lietu nozūmējuši.
 • Vadims Lemtjugovs
  0 0 0

  Vadims Lemtjugovs

  Tas nav nekas jauns.Pirms gadiem 10 manam auto purnā ietriecās Sābs ar pilnu salonu pārbijušos zaļknābju.Man bampers un spārns karājas un tie daudz nedomājot gāzi grīda un prom bija.Auto atradās pēc 30 minūtēm pamests un vēl pēc stundas bija iesniegums mentiem ķipa auto aizdzīts.Salons un bagāžnieks bija pilns ar party lietām-grills,maģis tumbas utt.Auto saimniekam bija jau atņemtas tiesības par braukšanu dzērumā.Es prasīju tikšanos ar auto īpašnieku policijā jo ļoti labi saskatīju braucēju pie stūres,bet....Menti skaisti novilka laiku un verdikts bija-auto aizdzina ,,nezināmie,, kuri tad arī ir pie vainas + auto nebija OCTA un rezultātā turpat 1000 Ls izmetu no savas kabatas par remontu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl