“Plānotāji nesaprata, kur ir vārti?” Brīvības ielā uzbrauktuve “atduras” pret žogu

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

“Starp Brīvības ielas 129. un 133. namu atrodas “EuroPark” maskas stāvvieta. Pēc ielas remontdarbiem izveidojusies absurda situācija, iebrauktuve izbūvēta 3-4 metrus tālāk un “atduras” pret nama sienu,” novērojumos dalās kāda rīdziniece, kura sazinājusies ar raidījumu “Bez Tabu”. Viņa jautā: “Kur skatās būvnieki, un kas šādu darbu ir pieņēmis?”

“Bez Tabu” devās uz skatītājas norādīto vietu un secināja, ka izbūvētajai uzbrauktuvei pretī ir žogs un sarga būdiņa, savukārt autostāvvietas vārtiem pretī uzstādīts pagaidu risinājums, lai atvieglotu autovadītāju iebraukšanu stāvlaukumā.

Autovadītāja Lelde, kura regulāri novieto savu automašīnu konkrētajā stāvlaukumā piekrita, ka situācija ir absurda. “Varbūt tie, kas plānoja, nav sapratuši, kur vārti atrodas? Es visu laiku par to domāju, jo te braucu pie daktera,” raidījumam “Bez Tabu” sacīja Lelde.

Savukārt Agris, kurš strādā blakus mājā, atzina, ka visai bieži nākas vērot, kā apmulsušie autovadītāji meklē ērtāko veidu, lai iekļūtu stāvlaukuma teritorijā. “No malas izskatās smieklīgi, bet autobraucējiem galīgi smiekli nenāk, jo tās gumijas bieži tiek norautas, un tad tās tur mētājas blakus,” novērojumos dalījās Agris.

Citi autovadītāji nepiemēroto iebrauktuvi pat neesot ievērojuši, un iekļūšana stāvvietā grūtības nesagādā. “Bez Tabu” vispirms sazinājās ar SIA “EuroPark Latvia”, uzņēmuma pārstāve skaidroja, ka situācija nav “EuroPark Latvia” kompetencē, un lūdza sazināties ar kādu no atbildīgajām pusēm – Rīgas domes Satiksmes departamentu un nekustamā īpašuma īpašnieku, kuru pārziņā ir notikušie ceļa remontdarbi un plānojums.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola “Bez Tabu” skaidroja, ka tā nav neuzmanības kļūda, bet gan zemes īpašnieka apzināts lēmums. Departaments saņēma vēstuli no SIA “Brīvības 131” ar lūgumu iekļaut projektā uzbrauktuvi tieši tur, kur tā atrodas tagad, jo stāvlaukuma vietā plānota dzīvojamās ēkas būvniecība. “Tas nozīmē, izbūvēt šo iebrauktuvi tādu, kāda tā būs nepieciešama tad, kad māja būs uzbūvēta,” skaidroja Una Ahuna-Ozola, kura piebilda, ka departaments ir pateicīgs par šādu iniciatīvu no zemes īpašnieka puses.

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

“Ja mēs būtu izbūvējuši atbilstošu infrastruktūru, kāda tā ir šobrīd, proti, ar pazemināto bortu tur, kur šobrīd var iebraukt stāvvietā, tas nozīmētu, ka tajā brīdī, kad ēka būtu pabeigta, būtu jālauž šie borti ārā, tas nozīmē, ka nāktos bojāt ne tikai bortakmeņus, bet arī asfaltbetonu.”

Būvniecība bija plānota šā gada rudenī, turklāt zemes īpašnieks pat saskaņojis un par saviem līdzekļiem izvietojis rampas, lai kaut nedaudz atvieglotu iebraukšanu stāvlaukumā.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl