Pirms gada Medenciemā tika notriekta vecmāmiņa un viņas mazbērns – Bez Tabu atgriežas traģēdijas vietā!

2 komentāri

Rudens tumšais laiks katru gadu diemžēl ir tas brīdis, kad pieaug statistika par bojāgājušajiem kājām gājējiem. Bez Tabu šonedēļ aizsāk rubriku ”Mirdzi un esi redzams”, aicinot pašmāju gājējus neaizmirst par savu drošību un diennakts tumšajā laikā.

Viens no bēdīgi slavenajiem melnajiem punktiem uz Latvijas ceļiem ir Jelgavas šoseja pie Medemciema.

Vieta, kur katru gadu notiek satiksmes negadījumi. Šīs vietas vārds īpaši skaļi sabiedrībā izskanēja pērn, ka te dzīvību zaudēja vecmāmiņa un viņas piecus gadus vecā mazmeita, kuras, neraugoties uz gājēju tuneļa esamību, brauktuvi šķērsoja agrā rīta stundā, tumsā.

Nepaiet mēnesis, un atkal te tiek notriekts kungs gados. Klātienē pārliecināmies, ka nekas nav mainījies. Lai arī pazemes tunelī sakārtots apgaismojums, piekļūšana tam ir laba, daudzi brauktuvi šķērso neatļautā vietā. Viens ir kungs krietni gados, kurš aiz sevis velk somu uz riteņiem.

Pēteris, pārliecināts par sevi

Es vienmēr paskatos, cik tālu ir mašīnas. Ja tuvu, neeju. Es par sevi esmu pārliecināts. Man ir grūti tikt uz tuneli, jo jāvelk ratiņi. Bet nākotnē labošos.

Kā atzīst Valsts policijas pārstāve Vineta Mistre, vislabākā situācija ar gājējiem ir ap galvaspilsētu. Jo tālāk no Rīgas, jo mazāk cilvēks domā par savu drošību diennakts tumšajā laikā.

Foto

Vislielākās problēmas ir ar vecāka gadagājums cilvēkiem, kuri nevēlas saprast to, kāpēc jālieto atstarotāji. Šobrīd uz Latvijas ceļiem bojā ir gājuši 36 gājēji, kas ir par pieciem mazāk nekā pērnā gada tādā pat laika posmā.

Bet, kā atzīst policijas pārstāve, viss vēl var mainīties, jo tumšākie gada mēneši vēl ir priekšā, kā arī no tā, kādi būs laikapstākļi.

Tamdēļ Bez Tabu aicina visus kājām gājējus šķērsot brauktuvi tam paredzētās vietās, bet diennakts tumšajā laikā izmantot vai nu gaismu atstarojošu vesti, vai atstarotājus, vai arī lukturīti, mobilo tālruni, no gājēja nekļūstot par bojā-gājēju.

TOP komentāri

 • Rolands Gūtmans
  +3 +2 -1

  Rolands Gūtmans

  Skatoties šo sižetu varu saprast kapēc cilvēki izvairās no tuneli. 1. Tunelim nav normāla apgaismojuma. 2. Tuneļa ceļi (takas) ir no dubļiem, nevis bruģēti vai asfaltēti. Labiekārtojiet atbilstošus apstākļus gājējiem, tad arī gājēji sāks izmantot tuneli.
 • un ko nu
  0 0 0

  un ko nu

  Es pati tur dzīvoju,apgaismojums jau tur tagad ir,bet braucot no Rigas puses ja izkāpj no autobusa kājas var izlaust,lietainā laikā jāiet pa dubļiem,slīd,ziemā pa sniegu,slīd…tad iedomājieties tie vecie cilvēciņi ar savām smagajām tirgus somām tur baidās iet lai kājas neizlaustuun riskē ar savu dzīvību jo pa asfaltu tomēr ērtāk tikt pāri. Solīja to ceļa posmu no pieturas lidz tunelim labiekārtot,bet….

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl