Pie Vanšu tilta uzstādīts “ķieģelis”, bet garām brauc visi, arī sabiedriskais transports! 

21 komentārs

“Kāda jēga no izmaiņām, ja tiek ignorēta aizlieguma zīme?” Jautājums, kuru raidījumam “Bez Tabu” uzdeva kāds autovadītājs. Viņš norādīja uz pārmaiņām satiksmes organizācijā pie Vanšu tilta uzbrauktuves Pārdaugavā. Pie vienas joslas uzstādīta 301. aizlieguma zīme jeb “ķieģelis”, taču to ignorē sabiedriskā transporta, taksometra un automašīnu vadītāji, tas redzams arī skatītāja uzņemtajā video.

Runa ir par Vanšu tilta uzbrauktuvi, kas atrodas pie Saules akmens (“Swedbank” Centrālā ēka), brīdī, kad tur atradās “Bez Tabu” filmēšanas komanda, autovadītāji ievēroja 301. zīmi “Iebraukt aizliegts”,  bet aktīvais sastrēgumu laiks gaidāms līdz ar mācību gada sākšanos. Netālu uzrunātie autovadītāji atzina, ka īsti nav saprotams, kuri pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus – sabiedriskā transporta, taksometra vai vieglo automašīnu vadītāji. “Zem “ķieģeļa” droši vien nevar braukt neviens, bet mums Rīgā bieži parādās nesaprotamas zīmes,” pauda kāda garāmgājēja.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidroja, ka satiksmes organizācijas izmaiņas pie Vanšu tilta uzbrauktuves veiktas galvenokārt, lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību, tas bijis Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Rīgas satiksme” priekšlikums. “Tika ierīkotas divas braukšanas joslas, no kurām viena paredzēta tikai sabiedriskajam transportam, vienā darba dienā šo joslu izmanto 679 sabiedriskā transporta vienības, kas ir ļāvušas samazināt braukšanas laiku no 1 līdz 1,3 minūtēm,” skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta Plānošanas un projektēšanas organizēšanas nodaļas vadītāja Beāta Dambīte.

Autovadītājiem atvēlēta viena josla, gluži tāpat kā līdz šim, jo pirms izmaiņām brauktuves daļa bija aizkrāsota un netika izmantota. Šāda satiksmes organizācija saglabāsies līdz brīdim, kad tiks plānoti Vanšu tilta remontdarbi. “Šajā posmā satiksme organizēta ar 301. ceļazīmi, bet šī ceļazīme neaizliedz braukt sabiedriskajam transportam, tas ir izdarīts ar mērķi, lai šajā joslā nebrauktu taksometri un citas transporta vienības, kurām arī ir atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslu,” tā Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Beāta Dambīte.

Autovadītājiem, kuri neievēro šo aizlieguma zīmi, var tikt uzlikts naudas sods 55 eiro apmērā (pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149./28 panta). Valsts policijā raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka šis posms, kā jebkurš cits, vispārējā kārtībā tiks kontrolēts, tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus, būt uzmanīgiem un tolerantiem vienam pret otru.

Foto

21 komentārs