Pie kaimiņu nama ir vieta auto novietošanai, bet, ja tur atstāšu savu auto, tikšu pie 30 eiro liela soda. Sūrojas Pļavnieku iedzīvotāja

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu risināšanā.

12 komentāri

Rīdziniece Liene pati pret savu gribu spiesta piedalīties laimes spēlē, izdosies vai neizdosies atrast vietu auto novietošanai pie sava daudzdzīvokļu nama Jasmuižas ielā 10 Pļavniekos. Īpaši pēc darba laika beigām tā ir neiespējamā misija.

Vieta pie mājas ir vien pārdesmit automašīnām, bet namā ir 180 dzīvokļi, tas nozīmē, autostāvvieta nepieciešama vismaz tikpat lielam skaitam spēkratu.

Liene dzīvo jau desmit gadus Jasmuižas ielā 10. Iepriekš, atbraucot no darba, nebija problēmu, kur novietot automašīnu pie kaimiņu namiem, bet vienā jaukā dienā pēkšņi parādījās ceļazīmes “Autostāvvieta tikai ar Jasmuižas ielas 11 nama atļaujām”. Septembra sākumā uzradās zīmes “Autostāvvieta tikai ar Jasmuižas nama 13 un Jasmuižas 18 atļaujām”.

Jasmuižas ielas daudzdzīvokļu namu pagalmos ceļazīmes, kas norāda, ka automašīnas drīkst novietot tikai konkrētā nama iedzīvotāji, uzrodas kā sēnes pēc lietus jau kopš februāra.

Jasmuižas ielas desmitā nama iedzīvotāji palikuši pabērnu lomā, jo viņiem pie mājas ir pavisam neliela piegulošās zemes teritorija un vietas automašīnām nepietiekot.

Ja pie mājām, kur uzstādītās ierobežojošās ceļazīmes, ir brīvas vietas, novieto spēkratus tur, taču Pašvaldības policija nesnauž un piemēro 30 eiro lielu sodu par neatļautu auto novietošanu.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka lēmumu novietot automašīnas pie konkrētā nama tikai ar šā nama atļaujām pieņēmuši dzīvokļu īpašnieki kopā ar namiem piegulošās zemes īpašniekiem. Viss esot likumīgi un ceļazīmes saskaņotas.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Ingrīda Mutjanko skaidro, kādas iespējas ir Jasmuižas 10 dzīvokļu īpašniekiem izveidot autostāvvietu. Tas neesot vienkārši, bet ne neiespējami.

Foto

TOP komentāri

 • Inese Staceviča
  +7 +6 -1

  Inese Staceviča

  Viss ir ļoti saprotami. Ja citu māju iedzīvotaji spēja vienoties un izveidot stāvvietu, kur problēma to izveidot šīs mājas iedzīvotājiem? Tā ir liela problēma, ka kaimiņmājas iedzīvotāji liek savus auto ne pie savas mājas. Un šīs zīmes ir labs risinājums. Nez vai sižeta varonei patiktu, ja kaimiņi auto liktu viņas pagalmā.
 • Didzis Rusmanis
  +4 +3 -1

  Didzis Rusmanis

  Es tikai par,lai zīmes stāv un lai liek tikai tā nama iedzīvotāji,kuri maksā apsaimniekošanas naudu par zemi pie savas mājas.
 • Pavel Krasnov
  +5 +3 -2

  Pavel Krasnov

  Varbūt lai atļauj kaimiņu nama iedzīvotājiem atstāt savu velosipēdus savā gaitenī? Kāpēc viņiem uz savu zemes gabalu, ko viņi apsaimnieko un par ko maksā nodokļus, laist citas mašīnas?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl