Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

12 komentāri

Tukuma mikrorajonā notiek ielas rekonstrukcijas darbi, kuru laikā iedzīvotājiem lūgts nenovietot automašīnas uz brauktuvēm pie mājām, lai remontdarbu tehnika var brīvi pārvietoties. Iedzīvotāji apgalvo, ka remontdarbu laikā viņiem atļauts spēkratus novietot zaļajā zonā, taču piedzīvo ļoti nepatīkamu situāciju, kad par šādu auto novietošanu saņem soka kvītis no pašvaldības policistiem.

Ielas remontdarbi Tukumā, Jauntukuma mikrorajonā notiks līdz septembrim. Jau aptuveni trīs nedēļas daļa apkaimes iedzīvotāju novieto automašīnas zaļajā zonā, kur, kā paši apgalvo, viņiem atļāvusi pašvaldība.

”Sētniece teica, ka ir notikusi sapulce, kurā ir teikts, ka būvdarbu laikā automašīnas drīkst likt zaļajā zonā, šoferi netiks sodīti. Mēs to darījām, jo te vienkārši citur nav kur nolikt. Divas, trīs nedēļas mēs tur likām, nevienu nesodīja. Tagad nonācu lejā un skatos – 30 eiro soda kvīts logā!” sašutusi ir apkaimes iedzīvotāja Diāna.

Iedzīvotāji apgalvo – viņiem solīja, ka remontdarbu dēļ nesodīs; policists to noliedz

To, ka sapulce bijusi, apgalvo arī sētniece, ar kuru Bez Tabu sazinās. Tajā esot piedalījušies daži mājas apkaimes iedzīvotāji, būvnieku pārstāvji un domes darbinieki, to skaitā tiek piesaukts arī Tukuma domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmanis.

”Pēc vēlēšanām katrs dara kā grib! Turpina ņirgāties! Pirms vēlēšanām bija klusums, nesodīja! Tagad sāk sodīt. Pirms vēlēšanām pašvaldība solīja, ka neaiztiks nevienu, teica, ka varēs turēt zaļajā zonā. To teica mērs Ēriks Lukmanis, kad sapulce bija 17. ceļu daļā,” neapmierināti ar solījumu nepildīšanu ir iedzīvotāji.

Tukuma novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds, ierodoties uz sarunu ar iedzīvotājiem un Bez Tabu komandu, pats novieto automašīnu daļēji zaļajā zonā. Kārtībsargu priekšstāvis apšauba, ka kāds būtu atļāvis novietot auto zaļajā zonā.

”Es nespēju noticēt, ka priekšsēdētājs atļāva braukt zālē. Tāda sapulce nav bijusi, un no tādas nebūtu jēga. Neviens cits kā vienīgi likumdošana nav tiesīgs noteikt, ko sodīt, ko nesodīt. Ja tehnika netiek garām, tas nenozīmē, jābrauc zaļajā zonā,” teic Tukuma novada pašvaldības policijas priekšnieks A. Hohfelds.

Taujāts, kāpēc policija nesodīja šoferus iepriekš, pirms vēlēšanām, kārtībsargs skaidro, ka sodīt par pārkāpumiem iekšpagalmos aicina iedzīvotāji.

Soda sodīšanas pēc, bet problēmu nerisina

Iedzīvotāji norāda, ka pašvaldības policija konkrētajā apciemojuma reizē sodījusi vien tos šoferus, kuri novietojuši spēkratus mājas priekšā, bet nav ievērojusi citus spēkratus, kas novietoti zālājā aiz mājas. Tukumnieki uzskata, ka policisti soda sodīšanas pēc, bet neviens nerisina automašīnu novietošanas problēmu.

”Kad atbrauca policija, nevienu nebrīdināja, bet uzreiz sodīja. Nepainteresējās, kāpēc automašīnas stāv zaļajā zonā. Ne jau mēs visi pēkšņi izdomājām tās tur novietot, jo mums tā gribas. Tieši gribēju automašīnu padzīt malā, bet policisti piebrauca priekšā un teica, ka pabeigs rakstīt protokolu,” stāsta iedzīvotājs Artūrs.

Artūram piebalso cits apkaimes iedzīvotājs: ”Kāpēc pašvaldības policija ņirgājas par cilvēkiem? Šeit notiek būvdarbi. Mums arī pateica, ka būvdarbu laikā uz šādu novietošanu pievērs acis. Mēs šeit dzīvojam daudzus gadus, neviens pārkāpums nav bijis!”

Pašvaldības “risinājums”

Pašvaldība kā risinājumu piedāvā novietot spēkratus stāvlaukumā tālāk no mājām, kurā visiem vietas nepietiek. Tāpat tajā automašīnas atstāt nav droši, jo vairākām pēdējā laikā izsisti stikli. Viena no apskādētajām automašīnām laukumā atrodas Bez Tabu komandas viesošanās laikā, citas iedzīvotāji iemūžinājuši fotoattēlos.

”Šorīt trijām automašīnām bija izdauzīti stikli. Kurš par to maksās? Nezinu!” teic apkaimes iedzīvotāja Diāna.

Lai risinātu samilzušu automašīnu novietošanas problēmu, Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste iesaka: ”Mājas iedzīvotāji kopā ar apsaimniekotāju vienojas konkrētās mājas pieguļošās teritorijas zaļās zonas samazināšanu, auto stāvvietas izveidošanu un pagalma labiekārtošanu. Zemesgabala labiekārtošana pašvaldība piedalās ar līdzfinansējumu līdz 50% no tāmes vērtības, bet ne vairāk kā 3000 eiro uz vienu objektu.”

Foto

TOP komentāri

 • Artūrs Bergmanis
  +6 +6 0

  Artūrs Bergmanis

  Kad dzērāji jāsavāc, tad nemaz nesteidzās pildīt savu darbu.
 • Mans vārds
  +4 +4 0

  Mans vārds

  Grūti lasīt šādu ne gramatisku savārstījumu ... Es tiešām centos , bet vairāk par piecām rindiņām nespēju burtot visus ''aa'' , ''ee'' un ''ii'' ... Žēl , varbūt kas svarīgs vai interesants , bet nu neko ...
 • Zigmars Roscenkovs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl