Pavisam drīz motorollera vadītāja apliecību iegūt būs gan grūtāk, gan dārgāk!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

23 komentāri

Mopēda un motorollera vadītāja apliecību var iegūt no 14 gadu vecuma, ar nākamā gada motosezonas atklāšanu vairāk nāksies maksāt tiem, kuri vēlēsies nokārtot nepieciešamos eksāmenus.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) lēmusi, ka ar 2019. gadu tiks pārbaudītas arī topošo mopēdu, motorolleru vadītāju iemaņas, braucot pilsētas satiksmē. Līdz šim bija jārēķinās ar eksāmena divām daļām – teoriju, kā arī figūru izpildi laukumā.

Alberts Krūmiņš
CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks

”Nākamajā gadā spersim būtisku soli uz priekšu. Mopēdu vadītājiem būs braukšana ceļu satiksmē. Mēs uzskatām, ka apmācītam cilvēkam vajag paskatīties, kāds ir tas jaunais vadītājs, kurš piedalīsies ceļu satiksmē.”

Tas nozīmē, ka pieaugs arī maksa par eksāmena kārtošanu. Paredzams, ka šogad CSDD nodaļās būs liels topošo AM kategoriju vadītāju pieplūdums, kuri centīsies vadītāju apliecību iegūt, pirms spēkā stājas jaunie noteikumi.

”Bez Tabu” atgādina, ka šis ir tikai trešais gads, kad AM kategorijas kārotājiem jāapliecina savas vadītprasmes arī figūru izpildes laukumā. Pirms tam, lai iegūtu mopēda/motorollera vadītāja apliecību, bija nepieciešams tikai sekmīgi nokārtot teorijas eksāmenu.

Šobrīd maksa par teorijas eksāmenu ir 5,01 eiro, turpretī maksa ar vadīšanas eksāmenu ir no 7,88 līdz 11,33, atkarībā no tā, vai tiek izmantots CSDD mopēds vai pretendenta mopēds. Tāpat jārēķinās ar 22,05 eiro maksājumu par vadītāja apliecības izsniegšanu.

Kā liecina informācija CSDD mājaslapā, tad ”apmācība autoskolā nav obligāta, šo transportlīdzekļu vadīšanai nepieciešamās zināšanas un iemaņas var apgūt pašmācības ceļā”.

Foto