Pateicoties Bez Tabu pievērstajai uzmanībai, nejēdzība novērsta! Daudzbērnu ģimenes saņems to, kas pienākas!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri
Pateicoties Bez Tabu pievērstajai uzmanībai, nejēdzība novērsta! Daudzbērnu ģimenes saņems to, kas pienākas!
Foto: Bez Tabu

Valdības sēdē lemts par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas daudzbērnu ģimenēm ļaus ietaupīt ievērojamus līdzekļus.

Rekordīsā laikā sasaukta darba grupa, un Ministru kabinetā iesniegti grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likumā.

Atgādinām, ka daudzbērnu ģimenēm teorētiski pienākas automašīnas ekspluatācijas nodokļa atlaide 50% apmērā.

Šo atlaidi līdz šim nepiemēroja ar atpakaļejošu datumu. Respektīvi, ja daudzbērnu ģimene šogad iegādājas pilnīgi jaunu spēkratu, kam tehniskā apskate nākamreiz būs jāveic pēc diviem gadiem (2019. gadā), tad, dodoties uz apskates staciju (2019. gadā), ģimenei automašīnas ekspluatācijas nodoklis par 2018. gadu būtu jāmaksā pilnā apmērā (ja vien ģimene 2018. gadā nebūtu devusies uz CSDD, lai samaksātu nodokli).

Pateicoties raidījuma “Bez Tabu” uzstājībai, likumā veiktas izmaiņas, attiecīgo likuma punktu izsakot šādā redakcijā: “minēto atvieglojumu piemēro arī par iepriekšējo kalendāro gadu, ja nodokļa maksājumu par iepriekšējo kalendāro gadu veic, ievērojot kārtējai transportlīdzekļa valsts tehniskai apskatei noteikto termiņu.”

Vai šo atlaidi varēs saņemt arī tie, kuri jau līdz šim samaksājuši nodokli pilnā apmērā, skaties šovakar raidījumu “Bez Tabu”.

Foto

2 komentāri