Pārmaiņas benzīntankos! Turpmāk autovadītājiem jāiegaumē trīs figūras: aplis, kvadrāts un rombs!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

35 komentāri

Turpmāk degvielas uzpildes stacijās autovadītāji varēs manīt trīs ģeometriskas figūras: apli, kvadrātu un rombu. No šā gada 12. oktobra stājas spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva, kas nozīmē vienotu degvielas marķējumu visā Eiropā.

Vienotas pārmaiņas gaidāmas visās degvielas uzpildes stacijās, turpmāk katram degvielas veidam būšot savs marķējums. Aplis apzīmēs benzīnu, kvadrāts dīzeļdegvielu, rombs jebkāda veida gāzi: saspiesto, sašķidrināto vai ūdeņradi. Turklāt ģeometriskās figūras rotās arī automašīnas, kas reģistrētas pēc šā gada 12. oktobra.

Mārtiņš Zemītis
 Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomists

“Nereti gadās tā, ka, mainot automašīnas vai aizbraucot uz citu valsti, kur ir citi nosaukumi, mēs apjūkam un varam ieliet, piemēram, dīzeļdegvielu benzīna bākā vai otrādi. Tāpēc ir ļoti labi, ka ir absolūti standartizēti risinājumi, kas ir labi redzami un nepārprotami palīdz saprast, kura veida degviela nepieciešama.”

Vienotā degvielas marķējuma sistēma ieviesta Eiropas Savienības valstīs, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs, kā arī Turcijā, Šveicē, Serbijā un Maķedonijā. “Ja būtu uzlīmes, tas būtu daudz labāk, jo es šeit zinu, ka 95 ir benzīna numurs, un citi ir dīzelim un gāzei, bet, ja būtu uzlīmes, būtu labāk,” raidījumam “Bez Tabu” sacīja Latvijas viesis no Pakistānas.

Kā novēroja raidījums “Bez Tabu”, nezinātājam ģeometriskās figūras uz degvielas sūkņiem un pistolēm ir grūti pamanīt, jo izmēra ziņā tās ir nelielas. Uzrunātie autovadītāji atzina, ka marķējumu neesot pat ievērojuši un arī nezina, ko tas īsti apzīmē.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl