Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Komentāri

Mobilajos telefonos parādījusies jauna aplikācija “e-accident”, kas it kā aizstāj saskaņoto paziņojumu papīra formātā.

Autovadītājiem aktuāls kļuvis jautājums – vai šī aplikācija tiešām spēj aizstāt klasisko saskaņoto paziņojumu?

Jānis
Autovadītājs

Ko par šādu jaunumu saka CSDD un apdrošinātāji?

Bez tabu komanda sazinājās ar CSDD, taču izrādās, ka viņi jauno aplikāciju komentēt nevarot, jo saskaņoto paziņojumu un pašu negadījumu izvērtēšana viņu darba pienākumos neietilpst.

Savukārt, Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājam Jānis Abāšinam gan ir viedoklis jaunās aplikācijas jautājumā.

Jānis Abāšins uzsver, ka jaunizveidoto versiju elektroniskajā formātā apdrošinātāju birojs atbalsta, taču aicina autovadītājus pagaidām būt uzmanīgiem.

Jānis Abāšins
Latvijas transportlīdzekļi apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs

Aplikācijas juridiskā puse vēl nav līdz galam sakārtota, līdz ar to no vienas puses mēs ejam uz to, lai šī aplikācija pilnvērtīgi strādātu, taču no otras puses uzsveram, ka process notiek lēni un tāpēc jābūt uzmanīgiem.

Izrādās, ka lielākā diskusija šobrīd ir par parakstu. Latvijā ir pieņemts, ka ir divu veidu paraksti – viens ir fiziskais paraksts uz papīra, taču otrs ir elektroniskais paraksts.

“Aplikācijā īsti nav ne fiziskais, ne elektroniskais paraksts. Tā ir tā juridiskā lieta, kuru juristi šobrīd pēta.”

Šobrīd situācija ir atkarīga no pašiem apdrošinātājiem – vai nu tie pieņems šo jaunumu vai nu nepieņems. Tāpēc šajā mirklī katram vislabāk būtu noskaidrot sava apdrošinātāja nostāju pret šo aplikāciju.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl