“Parāde? Tā bija braukšana mežonīgā ātrumā!” Negadījums motofestivāla laikā – jēkabpilieši sadalījušies divās nometnēs

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

11 komentāri

Sestdien Jēkabpilī notikušais motofestivāls beidzies ar negadījumu – parādes brauciena laikā uz gājēju pārejas viens no festivāla dalībniekiem ar savu spēkratu notrieca 1958. gadā dzimušu vīrieti, kurš smagā stāvoklī atrodas Jēkabpils slimnīcā.

Par notikušo viedoklis ir daudziem – aculiecinieki norāda, ka motociklisti braukuši mežonīgā ātrumā, apdraudot pasākuma apmeklētājus. Citi uzskata, ka cietušais vīrietis pats riskējis ar savu dzīvību, bijis neuzmanīgs un nepārliecinājies par to, vai gājēju pāreju šķērsot ir droši. Sociālajos tīklos publicētajā video materiālā no notikuma vietas redzams, ka pie gājēju pārejas nostājušies vairāki cilvēki, likumsargi starp tiem nav redzami.

“Noteikti pietrūka drošības!” uzskata Jēkabpils vietējā tirdziņa pārdevējs Juris, kurš video materiālu redzējis internetā. Uzskata, ka policijai bija jādežurē pie gājēju pārejas. “Iespējams, tad šāda situācija nebūtu radusies,” uzskata vietējie iedzīvotāji.

“Varbūt pat vajadzēja visu ielu slēgt, norobežot ar lentēm, ja reiz tik liels pasākums,” teic satiktais iedzīvotājs Agris, kurš uzskata, ka vīrietis, kurš šķērsojis ielu, rīkojies neapdomīgi.

Valsts policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu. Šobrīd notiek izmeklēšāna. Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis norāda, ka šobrīd saprast, kurš vainojams negadījumā, nevarot.

Zigmunds Januševskis
Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieks

Runājot par cietušo gājēju, kurš šobrīd smagā stāvoklī atrodas slimnīcā, jāsaka, ka neviens viņam nelika kāpt uz gājēju ietves – no sākuma ir jāpārliecinās, vai transportlīdzekļa vadītājs tevi redz un būs fiziski spējīgs apstāties. Runājot par motocikla vadītāju, varu pateikt, ka neviens nav ļāvis pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un neievērot pieņemtās uzvedības un pašsaglabāšanās principus. Ir jābrauc ar tādu ātrumu, ar kādu var apstāties!

Pasākuma organizators, biedrības “MC Brīvības gari” pārstāvis Roberts, sazvanīts norāda, ka parādes dalībnieki tika instruēti nebraukt ātrāk par 40 km/h, tāpat izsaka nožēlu par notikušo, vēlot cietušajam gājējam veselību. Jēkabpils slimnīcas galvenais ārsts Andrejs Miļčevskis apstiprina, ka cietušais atrodas slimnīcā.

Andrejs Miļčevskis
Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenais ārsts

Pacients, kurš cieta ceļu satiksmes negadījumā Jēkabpils motofestivāla laikā, šobrīd atrodas smagā stāvoklī un ārstējas mūsu slimnīcā, reanimācijas nodaļā. Šobrīd viņš ir smagā stāvoklī, par tālākām prognozēm mēs informēsim tuvākajā laikā.

Motocikla vadītājs un pasažiere no slimnīcas izrakstīti, turpinot atveseļošanos mājas apstākļos.