Olainieši pikti! Darbadienas rītā bez brīdinājuma neierodas divi autobusi

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

14 komentāri

Darbadienas rītā Olaines iedzīvotāji pulcējušies sabiedriskā transporta pieturā, lai dotos uz galvaspilsētu. Sarakstā minēts, ka transports pieturā apstāsies plkst. 9.00, tomēr tas tā arī nav atbraucis. Tad iedzīvotāji likuši cerības uz nākamo reisu, kuram klāt jābūt plkst. 9.15, taču arī nekā.

Sabiedriskā transporta pasažiere Jekaterina nolēmusi sazināties ar pārvadātāju, lai saprastu, kas par lietu, tomēr dispečeres sacītais viņu pamatīgi pārsteidzis.

Jekaterina
gaidījusi autobusu

Es sazvanījos ar SIA “Nordeka”. Telefonsarunā man diezgan nelaipna meitene atbildēja, ka informācijas nav, bet tehnisku iemeslu dēļ pārvadātājs ir nolēmis slēgt kaut kādus reisus.

Jāpiebilst, ka pārvadātāja mājaslapā nav nekādas informācijas par atceltiem reisiem, turklāt arī kustību sarakstos abi maršruti vēl joprojām ir redzami!

Jekaterina
gaidījusi autobusu

Es gribētu saprast, vai autobusu saraksts patiešām ir mainījies un kur var redzēt jauno sarakstu?

Autotransporta direkcijā skaidro, ja pārvadātājs reisu nevar izpildīt, par to obligāti jāinformē sabiedriskā transporta uzraugi. Šajā gadījumā tas neesot izdarīts, un direkcija par notikušo uzzinājusi vien no raidījuma “Bez Tabu”.

Autotransporta direkcija sazinājusies ar pārvadātāju, noskaidrojot, ka minētajā rītā divi darbinieki paziņojuši, ka nevar ierasties darbā, jo ir slimi. “Nordeka” centusies operatīvi pārkārtot dienas reisus, tomēr rīta reisi izkrituši. Par to, ka pārvadātājs nav informējis par radušos situāciju, autotransporta direkcija piemērojusi 70 eiro sodu.

Vēl direkcijā noskaidrojam, ka vairāki darbinieki saslimuši tieši kondicioniera dēļ! Kāds Olainē satikts autobusa vadītājs atklāj, ka problēma patiesi pastāv. “Man ir stīva, izoperēta roka. Un vēl kondicionieri un durvju virināšana. Es atveru durvis, sasilst salons, pastiprināti dzesē. Vienkārši šādās temperatūrās +28 grādos, tas kondicionieris neizslēdzas,” stāsta šoferis. Savukārt pārvadātājs atvainojas par radušos situāciju.

Edvards Valdmanis
AS ”Nordeka” Pasažieru pārvadājumu daļas vadītājs

[…] Divu autobusa vadītāju trūkums arī ir rezultējies neizpildītajā reisā ”Olaine-Rīga” plkst. 9.00 un plkst. 9.15. Jūtamies vainīgi pasažieru priekšā par nespēju sniegt pakalpojumu atbilstoši tam līmenim, kādā esam to viņiem snieguši līdz šim. Saņemot zvanus un rakstveida iesniegumus par šo precedentu, esam visiem atvainojušies.

Jāpiebilst, ka maršrutos nav plānotas izmaiņas un autobusu reisi plkst. 9.00 un 9.15 turpina kursēt.

14 komentāri