OCTA kāpj debesīs! Kas izraisījis straujo cenu kāpumu un kad tas rimsies?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

24 komentāri

Ieraugot, cik strauji kopš jaunā gada kāpj Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas cenas, autovadītāji ir pārsteigti par apdrošinātāju neremdināmo apetīti un uzskata, ka ir iedzīti sprukās. Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana braucamajam ir nepieciešama, un gribi vai negribi, polise jāpērk.

Bez Tabu skatītāja Andra ir izmisumā, ka nu jāatdara maks divtik plaši:

Izrādās, man polise uz 3 mēnešiem tagad maksā 19,50 eiro iepriekšējo 9,58 eiro vietā. Otrajai automašīnai bija 28 eiro gadā, bet tagad ir 80 eiro. (Mana Bonus Malus klase ir nemainīga.)

Bez Tabu skatītāja Vaira, ieraugot, ka arī viņas transportlīdzekļa OCTA cena dažu mēnešu laikā pieaugusi kosmiskā ātrumā, to vienkāršos vārdos dēvē par zagšanu.

Ar straujo OCTA polises cenu kāpumu ir neapmierināti arī citi Bez Tabu aptaujātie automašīnu īpašnieki.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins taisnojas, ka cenu paaugstinājums ir pamatots, jo OCTA jomā apdrošinātāji darbojoties ar zaudējumiem, tagad esot jāmaksā arī morālā kaitējuma atlīdzība un esot citi ekonomiskie pamatojumi.

Konkurences padome šobrīd nesaskata vajadzību iejaukties. Uzskata, ka cenu kāpums ir pamatots. Ja tāda nebūtu, tad gan pārbaudītu, vai nav kāda aizliegta vienošanās starp apdrošinātājiem.

Neraugoties, ka sods par braukšanu bez OCTA polises ir no 85 līdz 120 eiro, daļa autovadītāju to ignorē un izvēlas polisi nepirkt.

Gadā tiek pieķerti ap  1000 grēkāžu

Visbiežāk kārtībsargi polises pārbauda, ja autovadītājs iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā, izdarījis kādu pārkāpumu vai foto radars fiksējis neatļautu braukšanas ātrumu.

Ir vai nav OCTA polise, policisti redzot arī no saviem transportlīdzekļiem on-line režīmā.

Gan konkurences padomes pārstāve, gan paši apdrošinātāji prognozē, ka tuvākajā nākotnē autovadītājiem nāksies atdarīt makus vēl plašāk, jo OCTA polišu cenas varētu kāpt vēl vairāk.

Visticamāk, straujais cenu kāpums apstāsies vien gadījumā, ja apdrošinātāju vidū uzradīsies konkurenti, kas viens otru nospiedīs uz ceļiem.

Foto

TOP komentāri

 • Enrigue Enrigue Duglass
  +13 +13 0

  Enrigue Enrigue Duglass

  Tas viss ir sarunāts jo konkurences padome tikai sēž un saņem aploksnes
 • Kristiana Insberga
  +9 +9 0

  Kristiana Insberga

  Pārmērigo cena kāpumu man Gjensidige apdrošināšanas kompānijas darbiniece paskaidroja,ka cenu kāpums turpinās augt tāpat kā tīšu prāt izraisīto avāriju skaits kur cilvēki izkrāpjot naudas tāda veidā no apdrošinātāju kompānijas.Tāpat arī cilvēki tīšu prāt īpašumus dedzinot u.t.t.Bet tagad redz mums visiem no savas kabatas jāmaksā.....Nebūšot ilgi jagaida,pavisam driz apdrošināšanas polišu cenas būšot tādas kā Eiropā!!!!Tad lai visu ievieš kā Eiropā!Pirmkārt algas un otrkārt ceļus lai atjauno!Vietām grantētais ceļš ir daudz labākā stāvokli nekā atsevišķie asfalta ceļi!!!!
 • Elsa
  +7 +7 0

  Elsa

  Ja vēl zinātu, ka avārijas gadījumā tu tiešām saņemsi to OCTA kompensāciju, tad būtu labi. Bet, kad es cietu avārijā, policija vēl nebija paspējusi sniegt oficiālu atzinumu, ka es neesmu bijusi vainīga, kad apdrošinātājs jau pateica, ka viņi nepiekrīt policijas lēmumam un uzskata mani pašu par vainīgu, tāpēc neko neatmaksāšot.
  Tā arī tas viss palika, ne centa kompensācijas es nedabūju.

  Jēga maksāt par to OCTU - nulle.

  Bet iespējams, ka šis viss ar tiek darīts ar savu aprēķinu - jo augstākas cenas, jo vairāk cilvēki sāks vienkārši to OCTA nepirkt. Un tas ir izdevīgi valstij - ir iespējams iekasēt tos 80-120eur soda naudās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl