5 komentāri

No 1. septembra visā Latvijā darbojas likums, kas ļauj dažādām iestādēm, tostarp Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām samazināt likumpārkāpējiem piespriesto sodu par 50%! Tomēr, kā norāda autovadītāji, nereti ceļu policistiem pašiem nav skaidrs, kam un kādos gadījumos šī “atlaide” piešķirama.

Šādā situācijā nonāca vācietis Maksimilians, kurš gadu dzīvo Latvijā. Kādā pēcpusdienā Krasta ielā viņu apturēja ceļu policisti, kuri norādīja, ka vīrietis par 25 km/h pārkāpj atļauto ātrumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumsargs nolēma piespriest 80 eiro lielu naudas sodu, kā arī izvēlējās noklusēt par iespēju maksāt pusi soda naudas. Brīdī, kad par notikušo uzzināja vācieša draudzene, viņa bija neizpratnē.

Lauma stāsta: “Mans draugs atbilda likumā noteiktiem kritērijiem, lai samazinātu piespriesto sodu par 50%. Kāpēc tas netika darīts? Jo ārzemnieks?

Vai tā mēs izturamies pret cilvēkiem, kuri godīgi strādā, maksā visus nodokļus un palīdz mums sildīt Latvijas ekonomiku, un uzdzīvojam uz viņu nezināšanu?”

Policijas vadība gan noliedz jebkādu negodprātību un norāda, ka jebkurai amatpersonai individuāli ir tiesības lemt par soda samazināšanu.

Vineta Mistre, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece

Policijas darbinieks izvērtēja datus un apstākļus, kas bija viņa rīcībā un pieņēma attiecīgu lēmumu. No 1. septembra policisti no soda naudas samaksas daļēji atbrīvojuši 1595 gadījumos, kas ir daudz.

Foto

Vai policists izmantos viņam piešķirtās pilnvaras, atkarīgs tikai no pašas amatpersonas. Gadījumos, kad likumsargam būs slikts garastāvoklis, jums par izdarīto pārkāpumu var nākties maksāt sodu pilnā apmērā.

Daļēju atbrīvošanu no soda samaksas nevar piemērot gadījumos, ja:

 • ir kaut viens cietušais;
 • par pārkāpumu paredzēts administratīvais arests;
 • konstatē apstākļus, kas pastiprina personas atbildību pārkāpumā;
 • tiek piemērota garantijas nauda;
 • administratīvā pārkāpuma lieta izskatīta bez pārkāpēja klātbūtnes, tas ir, piemēram, ja pārkāpums
 • fiksēts ar fotoradaru vai, ja pārkāpējs neierodas uz lietas izskatīšanu u.c.

Likuma izmaiņas iniciēja Tieslietu ministrija, kas cer, ka šādā veidā Valsts veiksmīgāk iekasēs piespriesto soda naudu.

Laila Medina, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos

Gadā Latvijā tiek fiksēti vairāk nekā 500 tūkstoši administratīvie pārkāpumi. Pirms trīs gadiem bija 60-70 miljoni eiro nesamaksātā soda nauda. Normas mērķis ir attiecības starp valsti un privātpersonu nokārtot ātri. Bez liekas birokrātijas, iešanas uz iestādi.

Jānorāda, ka Tieslietu ministrija vēl nav izvērtējusi jauninājuma efektivitāti, to paredzēts darīt aptuveni pēc pusgada.

TOP komentāri

 • AG
  +1 +1 0

  AG

  Tie cilvēki, kuri piemēram pārkāpj ātrumu, pilsētās, ārpus tās...hmmm....vēlas lai sodu samazina....kāda velna pēc!?? Skrēji kā muļķis, pats esi vainīgs! Dēļ ātruma pārsniegšanas cieš tik daudz cilvēku! Un ja vēl nesaprot! Bērni iet bojā...sākat tak ar galvu domāt! Mazākus sodus...lai tik liek lielos!!!!
 • .
  +1 +1 0

  .

  nu manuprāt labāk ir, kad ir tomēr to labo policistu uz ceļiem un kas zin, varbūt ari daudziem paveiksies, bet padomā loģiski ja nebūtu pieņemts tāds likums, ka policists drīkst samazinat sodu, tad iespēju cērēt uz to ka tev samazinās sodu nebūtu jēgas
 • Ojārs
  0 0 0

  Ojārs

  Interesanti - kad un kas sāks sodīt pašus ceļu policistus kam būtu jārāda mums piemērs labajā, bet nē - viņi lieto grādīgos, (pie tam darba laikā un formā) brauc pēc tam reibumā un tt. Kas sodīs viņus!!!???!!! Kāda viņiem dota visatļautība... Žēl ka mūsu valstiņā tas notiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl