14 komentāri

Pirms pāris nedēļām Bez Tabu ierosinātā reidā atklājās, ka galvaspilsētas centrā notiek nekaunīga un prātam neaptverama malu zvejniecība Valsts prezidenta, Rīgas domes un Vides dienesta deguna galā. Atļauto nēģu murdu skaits pārsniegts vismaz desmit reižu! 126 atļauto rīku vietā 1000 vienību. Taču – vai un kādu sodu saņems vainīgais?

Nevienu no pārkāpumā iesaistītā zvejnieku kooperatīva ”Vecdaugava” priekšniekiem Bez Tabu komandai sastapt neizdodas. Viens ārstējoties slimnīcā, cits uz tālruņa zvaniem neatbild. Kooperatīvam, zvejojot nēģus Daugavā, ir atļauts izmantot 126 speciālos murdus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Vides dienesta pārbaudēm un rīku izcelšanas ir zināms to patiesais skaits – 1766 apaļmutnieku zvejas rīki. Cik ūdens iemītnieku bijis murdos nav zināms, jo uzskaite nav veikta. Par kontroli atbildīgs ir vides dienests.

Vai noticis kas briesmīgs?

Kontroles daļas priekšniece no intervijas atsakās, aizbildinoties ar saspringtu darba grafiku. Vides dienesta vadītāja Inga Koļegova kontrolē problēmas nesaskata. Tās esot zvejas organizēšanā. Sarunas laikā rodas sajūta, ka vides sargu priekšniece nostājas zvejnieku pusē.

Nēģi, kurus mēs šobrīd neizzvejosim un neapēdīsim, nomirs dabīgā nāvē līdz nākamā gada jūnijam. Lielākā daļa. Te ir jautājums par to, ka nav sakārtota zvejas rīku izmantošanas lieta šajā vietā konkrētajā situācijā. Tā ir aplama.

Vai tiek gatavota augsne maigam sodam?

Jāpiebilst, ka visi nelegālie murdi pēc izcelšanas ir aizvesti uz zvejnieku ostu. Kāpēc tā, atbildes nav. Komentēt to, kāds sods var tikt piemērots zvejniekiem, viņa arī atsakās. Pēc likuma juridiskajām personām var piemērot naudas sodu no trīsdesmit līdz septiņsimt eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tostarp peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz vienam gadam vai bez tiesību atņemšanas.

I. Koļegova – Paraugprāvas nebūs

Vides dienestam ir tiesības anulēt zvejas licenci. Vai par šāda apjoma malu zvejniecību tas tiks izdarīts, atbildes nav. Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, kurš atbild uzrunātā Rīgas mēra Nila Ušakova vietā skaidro, ka, ja dienests licenci anulēs, zvejošanai Rīgā šiem zvejniekiem būs beigas. Tas pats arī sadarbībai ar zinātnisko institūtu BIOR, kuru uzdevumā zivis ķertas zinātniskajiem mērķiem.

Ivars Putviķis, BIOR zivju audzētavas ”Tome”direktors

Visticamāk, ka tīri teorētiski mēs nevarēsim ar viņiem turpināt sadarboties, ja viņi ir pārkāpuši šos noteikumus. Visticamāk, viņiem šīs zvejas licences tiks anulētas, jo Vides dienests diez vai viņiem vairāk uzticēsies.

Tātad šobrīd viss ir Vides dienesta rokās, kuriem būs lemt par soda apmēriem, kā arī skrupulozi izvētīt, cik labi savu darbu darījuši inspektori, kuriem zvejnieki jāuzrauga. Kādi būs rezultāti, to rādīšot laiks. Vēlreiz jāatgādina, ka šāda apjoma maluzvejniecība iekšējos ūdeņos līdz šim nav konstatēta.

Foto

TOP komentāri

 • Māris
  +15 +15 0

  Māris

  Nju smuki jau Koļegovas kundze runā,tik tāds sīkums,viņa aizmirsa pateikt,ka pavasarii nēģi pirms sprāgšanas nonārstos......
 • Edis
  +14 +14 0

  Edis

  Forši! Zemūdens medniekam par 7zivīm neatļautā vietā 1500€sods, te par 2000 murdiem līdz 700€ - kurp ejam, viena taisnība visiem!?
 • Vārds
  +14 +14 0

  Vārds

  Ārprāc ! Un šitā dāmīte tagad šādi pat vadītu VID ? Super intervija vispār - nevienas konkrētas atbildes , vien ''la - la - la'' un viss ... Baidos , ka iznākums ir paredzams jau iepriekš :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl