”Ņirgāšanās par cilvēkiem!” Rīdzinieki labo katastrofālu ielu pašvaldības vietā; realitāte jaunceltņu mikrorajonā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

10 komentāri

Daudzviet Latvijā tautieši rudeni gaida ar bailēm, jo tieši šajā gadalaikā zemes ceļi daudzviet pārvēršas par grūti izbraucamiem vai neizbraucamiem šķēršļiem. Arī rīdzinieki Pļavnieku mikrorajonā sit pie trauksmes zvana: gadiem ilgi jaunceltnēs dzīvojošie “karo” par pieklājīgu Rembates ielas segumu. Kamēr tā nav, braucot no un uz mājām, nebeidz gandēt savus spēkratus.

Pļavniekos pie Rembates un Salnas ielām jaunceltnēs dzīvojošie rīdzinieki ir izmisumā: iegādājušies dzīvokļus jaunās mājās, bet piekļuve līdz tām ir nervus un automašīnas bojājoša. Rembates iela, kura savieno Augusta Deglava un Lubānas ielu un ved iedzīvotājus mājup, nosēta bedrēm. Segumu nelabo gadiem ilgi.

“Murgs! Ņirgāšanās par cilvēkiem! Mājas uzcēla, bet ceļu nesataisīja! Tādas bedres, kurās visu ko var salauzt!” pacietības mērs ir pilns Jakovam.

“Auto piekare tiek lauzta! Arī amortizatori jāmaina! Te tādas bedres! Būtu nepieciešams salabot ceļu. Te daudz automašīnu katru dienu brauc. Brauc visi, kuri te dzīvo,” par skaudro realitāti stāsta Maksims.

Edgars

Rudenī, ziemā, pavasarī visur peļķes, nekur ūdens nenotek. Te visi braukā. Tā mēs te laužam automašīnas.

Esot ieguldīti nepilni 1000 eiro no iedzīvotāju kabatām milzu bedru aizbēršanai, kas ir īslaicīgs risinājums. Tāpat pašu iniciatīva rezultējusies nelielu asfalta strēļu izklāšanā.

Jaunceltņu projekta attīstītāju pārstāvis stāsta, ka “mēs neesam tiesīgi tur asfaltēt, rekonstruēt, būvēt. 17. oktobrī mums būs tikšanās ar Rīgas domes vicemēru Andri Ameriku, kur apspriedīsim šo jautājumu.”

Savukārt Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola skaidro, ka zeme, pa kuru iedzīvotāji brauc, pieder pašvaldībai, tomēr Rembates iela nav izbūvēta, līdz ar to pašvaldība par to nevarot rūpēties.

Una Ahuna-Ozola
Satiksmes departamenta pārstāve

Satiksmes departaments tāpēc neveic nekādus uzturēšanas darbus ielās, kas nav izbūvētas. Ja notiek asfaltēšana, tā ir privāta iniciatīva. Arī šos asfaltētos posmus Satiksmes departaments neuztur. Tā ir pašvaldības zeme.

Sarkanās līnijas atrodas uz pašvaldības zemes. [Kamēr ielu nav izbūvējusi pašvaldība], jebkurš attīstītājs, kurš redz biznesa iespējas pļavā, kur ir sarkanās līnijas ar kādu nosaukumu, attīstot dzīvojamo rajonu, kā šajā gadījumā, ir laipni aicināti izbūvēt piebraucamos ceļus pie privātā biznesa objekta.

Lai arī Satiksmes departamenta dokumentācijā ir iezīmētas Rembates ielas sarkanās līnijas, kas nozīmē, ka kaut kad tā būs pilnvērtīga iela ar visu uzturēšanu, pagaidām tā nav izbūvēta un būtībā tagad sanāk, ka iedzīvotāji brauc pa pļavu.

Patlaban noris aktīvi maģistrālo ielu remontdarbi, Rembates ielas izbūvi varētu uzsākt ne ātrāk par 2020. gadu, stāsta Satiksmes departamentā.

“Līdz situācijas atrisinājumam, aicinām nama iedzīvotājus izmantot citus piebraucamos ceļus, lai izbrauktu no teritorijas,” aicina departamentā.

TOP komentāri

 • Guntis Princovs
 • Guntis Princovs
  +1 +1 0

  Guntis Princovs

  Maksājam vienādi, bet Rīgai vajag vairāk! Tā rodas plaisa sabiedrībā. Un kad sākas problēmas, tad gan par laukiem atcerās, tad esam viena liela Latvija!
 • Didzis Rusmanis
  +1 +1 0

  Didzis Rusmanis

  Nesalīdzini laukus ar Rīgas centru,kur dzīvo daudz vairāk cilvēku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl