Ņirgāšanās par aklajiem! Aicina Ušakovu un Ameriku aizsietām acīm noiet pa “neredzīgo joslu”!

9 komentāri
Ņirgāšanās par aklajiem! Aicina Ušakovu un Ameriku aizsietām acīm noiet pa “neredzīgo joslu”!
Foto: Ekrānuzņēmums

Krišjāņa Barona ielas ietvēs ieklātā taktilā josla, kurai jāpalīdz orientēties cilvēkiem ar redzes problēmām, ieved stabos, ceļazīmēs un reklāmas stendos. Lai gan Rīgas domes Satiksmes departamentā taisnojas, ka joslas izveides risinājums saskaņots ar invalīdu un viņu draugu biedrību Apeirons, invalīdu aizbildņi šādu risinājumu raksturo kā nekam nederīgu.

Taktilā josla ieklāta ar šķelto bruģi, kas atšķiras no pārējā ietves klājuma. Josla paredzēta, lai, tai sekojot, cilvēki ar redzes problēmām varētu droši pārvietoties. Tomēr, kā norāda biedrībā Apeirons, būvnieku izpildījums ir aplams – josla vairākās vietās atduras pret reklāmas stendiem un stabiem.

Jurģis Briedis, Biedrības Apeirons vides pieejamības eksperts

Pilnīgi bez jēgas, bez domāšanas kaut ko ir likuši. Tā nevajadzētu būt. Cilvēks, pārvietojoties pa šo vadlīniju, uzticas, ka tā ir droša un ka šķērslī neieskries. Tādas lietas ar mums netika saskaņotas. Es viņiem [idejas autoriem] teicu, lai stabos nevestu!

Foto

Satiksmes departamentā skaidro, ka, lai gan idejas autore – arhitekte Helēna Gūtmane – konsultējusies ar invalīdu aizbildņiem, tomēr pieļauj, ka komunikācijā varēja būt “pārrāvums”.

Rīgas domes opozīcijas deputāts Olafs Pulks uzskata, ka domes un Satiksmes departamenta priekšstāvi ņirgājas par akliem un vājredzīgiem cilvēkiem.

Foto: LETA

Foto: LETA

Olafs Pulks, Rīgas domes opozīcijas deputāts

Rīgas domes vadītājiem Nilam Ušakovam un Andrim Amerikam vajadzētu aizsiet acis un noiet pa šo taktilo joslu un paskatīties, vai viņi var, vai nevar to izdarīt. Cilvēks uzticēsies un ieskries stabā. Tā tas nedrīkst palikt. Tur ir milzīgas cūcības!

 

Tāpat biedrībā Apeirons nav apmierināti ar taktilās joslas straujiem 90 grādu pagriezieniem. To dēļ cilvēks var zaudēt virziena orientieri, pagriezienam vajadzētu būt lēzenākam. Arī Satiksmes departamentā piekrīt, šis nav labākais risinājums, tomēr atzīst – ir uz palikšanu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ilze Dimante, Satiksmes departamenta pārstāve

Mēs veicam tikai seguma virskārtas nomaiņu, nemainot komunikācijas. Jāskatās, vai tur ir pazemes komunikācijas, kuras nevar pārnest. Tad ir jābūt milzīgām investīcijām!

Video

TOP komentāri

 • Māris Jonovs
  +6 +6 0

  Māris Jonovs

  Labi, ka beidzot kāds arī pavaicā Apeirona viedokli nevis tic kārtējam melīgajam apgalvojumam, ka projekts saskaņots ar Apeironu. Satiksmes departaments ļoti mīl šādi darīt, atsaukties uz partneriem, ar ko it kā esot saskaņots, vai arī novelt vainu uz ainavu arhitekti, kuras iecerētais daudzviet brutāli tiek izčakarēts.
  Šai pat sižetā aiz tehnisku terminu virknēm tiek slēpts pavisam vienkāršs slinkums un nevēlēšanās darbu izdarīt kārtīgi. Video pat ir kadrs, kur taktilā josla redzama gan ar 90grādu lauzienu un turpat tālāk ir lēdzeni izliekta, nav nekādu ierobežojumu dēļ tā, ka tiek veikta tikai «seguma nomaiņa». Tāpat arī varēja gatavojoties darbiem beidzot vismaz vienā Rīgas ielā ceļazīmes pārlikt tuvu blakus ēku sienām un beidzot novākt Rīgas Centra ainavu degradējošās reklāmu mucas un kastes. Ticu, ka tā nav apzināta Departamenta darbinieku ļaunprātība, bet gan bīstams slinkuma un nekompetences apvienojums.
 • Ilzite Zvirgzdiņa
  +6 +6 0

  Ilzite Zvirgzdiņa

  mēs ar vīru esam redzes invalīdi šie jauninājumi ir baisi ,lai justu tos izciļņus bruģi ir tad jānovelk apavi , jo viņi nedz redzami nedz jūtami šie stabi ,tur trūkst vārdu. Invalīd tev nav ko blandīties, sēdi savā ūķī !tas ir jāsaprot tā......
 • Simona

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl