Nesaudzīgs sods pircējiem, kuri ierodas iepirkties otro reizi un nav samaksājuši par autostāvvietas izmantošanu 

4 komentāri

Daudzbērnu ģimene atbraukusi iepirkties uz “Rimi” otro reizi. Novietojuši automašīnu stāvlaukumā, transportlīdzekli piereģistrējuši, taču tik un tā nācies maksāt 25 eiro lielu sodu. Izrādās, atkārtota bezmaksas autostāvvietas izmantošana ir iespējama tikai pēc pusotras stundas. Ja radusies vajadzība šai laikā doties uz veikalu vēlreiz, par stāvvietu vajadzējis maksāt. 

Igors, kurš samaksājis sodu, par to ir sašutis, jo ģimenei 25 eiro ir liela nauda un pietrūkstot informācijas, kas norādītu, ka, ierodoties veikalā konkrētā laika posmā, par stāvvietu  jāmaksā.

Mārtiņš Meisītis
SIA “Europark Latvia” valdes loceklis

Kad kāds kaut ko nav izlasījis, redzējis, tā ir pašu autovadītāju atbildība, vajag skatīties lietošanas noteikumus. Informācija norādīta lietošanas noteikumos, gan uz kioska, gan veicot reģistrāciju. Piekrītu, ka to vienmēr var papildināt. Sistēma ieviesta, lai nodrošinātu klientu rotāciju autostāvvietā un nodrošinātu iespēju visiem lielveikala “Rimi” apmeklētājiem novietot transportlīdzekli.

Šie uzstādījumi tiek ieviesti nevis pēc “Europark” iniciatīvas, bet lielā mērā pēc “Rimi” iniciatīvas.

“Rimi Latvia” pārstāve Dace Preisa skaidro, ka sistēma ieviesta tālab, ka apkārtējo māju iedzīvotāji un biroju darbinieki bieži izmanto veikalu stāvvietas kā savas privātās, lai novietotu transportlīdzekļus. Rezultātā veikala klientiem neesot brīvu vietu. Lai šādu iespēju ierobežotu, ieviesta pauze starp bezmaksas auto stāvlaukuma izmantošanas iespējām.

Maksa par autostāvvietu noteiktos laikos ir ne tikai pie “Rimi” Krišjāņa Valdemāra ielā, bet arī citviet. Turklāt pauzes starp bezmaksas laikiem katra tirdzniecības centra stāvvietā atšķiras, atkarībā no vietas un operatora, kurš apkalpo auto stāvvietu. Citiem operatoriem informācija autovadītājiem ir pamanāmāka.

SIA “Europark Latvia” pārstāvis sola pārskatīt jautājumu, vai arī viņiem nevajag informāciju padarīt klientiem pamanāmāku: “Viennozīmīgi varam vērtēt dažādu citu operatoru pieredzi. Noteikti varam domāt, ka būtu jāuzlabo informācijas pieejamība.”

Kamēr tas notiks, ierodoties iepirkties otro reizi, lielveikalu klientiem jātur acis vaļā, citādi nāksies atvērt naudas maku.

Foto

TOP komentāri

 • Atis
  +7 +7 0

  Atis

  Teorija: pirms iegādājies stāvvietas biļeti jāizlasa lietošanas noteikumi.
  Prakse: noparko automašīnu, aizej līdz biļešu automātam, sāc lasīt noteikumus, bet noteikumi ir normālas noveles garumā un bez jurista palīdzības, pusi pat nesaproti. Līdz brīdim, kad esi iepazinies ar visiem noteikumu punktiem, kas ne vienmēr ir normālā izlasīšanas augstumā un burtu izmērā, var paiet 30 min.
  Secinājums: šajās 30 minūtēs esi iztērējis pusi no bezmaksas stāvēšanas laika un iespējams saņēmi sodu par stāvēšanu bez biļetes. Pārkings pie veikala rullē.
 • Andis Feldmanis
  +4 +4 0

  Andis Feldmanis

  Tas nozīmē, ka lielveikali pircējus gaida tikai 1x dienā.
 • Raitis
  +4 +4 0

  Raitis

  Stāvvietai vajadzētu būt par brīvu tiem veikala klientiem, kuri uzrāda atbilstošās stundas veikala čeku. Tiem, kuriem nav šāda čeka, jāmaksā par stāvvietu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl