”Ņem un liec klāt, kā gribi!” CSDD vēsturiskam spēkratam piešķir numura zīmi, kuru normāli nevar piestiprināt

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Latvijā ir kārtība, ka ikviens trīsdesmit gadus sena auto īpašnieks to var mēģināt piereģistrēt kā vēsturisko spēkratu un tikt pie glauna, īpašas sērijas numura. To dara arī 1987. gada izlaiduma auto evakuatora saimnieks, kuram tas beidzas ar galvassāpēm par izsniegtā alumīnija izstrādājuma piestiprināšanu.

Trīsdesmit vienu gadu senais spēkrats no rūpnīcas savulaik izripo kā bez aizmugures platformas, kura paredzēta citu auto pārvadāšanai. To pēcāk uzbūvē pēc visiem drošības standartiem, tā veidotāji numura zīmes piestiprināšanas vietu paredz tā sauktajai E tipa zīmei. No standarta auto reģistrācijas zīmes tā atšķiras ar to, ka ir uz pusi īsāka.

Aldis
Vēsturiskā auto īpašnieks

”Kad devos uz tehniskās apskates staciju, man skaidroja, ka par numura veidu lems agregātu numura salīdzināšanā. Tā tas notika, bet liels bija pārsteigums, kad man tika izsniegta zīme, kura absolūti neiederas tai atvēlētajā stiprināšanas vietā.”

Klātienē redzams, ka auto identifikācijas plāksne ir krietni par īsu un par platu. Apakšējā mala ir pāri stiprināšanas vietai, numurs jau ir salocīts. Kā redzams interneta dzīlēs atrodamajiem foto, pirms auto pārreģistrēšanas par vēsturisko spēkratu tam bijusi standarta izmēra zīme, tā kaut kā salocīta un piestiprināta pie rāmja. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa skaidro, ka automašīnām E tipa numura zīmes izsniedz vien gadījumā, ja spēkratam cita veida identifikācijas numuru nevar piestiprināt.

”Agregātu numura salīdzināšanā vadās pēc dokumentiem, kādus ir izdevis auto ražotājs un kāda veida numura zīmes braucamajam ir paredzētas.”

Kā piemērs tiek minētas ASV ražotie dzelzs rumaki, kuriem lielo numuru fiziski nevar uzlikt. Papildus noskaidrojas, ka attiecīgā E tipa numura zīmes netiek izdotas arī drošības apsvērumu dēļ, jo tās ir mazizmēra un nereti bijuši gadījumi, kad ātruma pārkāpumus fiksējošie fotoradari tos nevar nolasīt un piefiksēt.

Foto

 

1 komentārs