Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Daudzi “Panda Taxi” taksometri jau aptuveni mēnesi “okupējuši” stāvvietas pie daudzstāvu namiem Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā. Iedzīvotāji par to ceļ trauksmi, jo dīkstāvē pamestās 10 automašīnas vēl vairāk sarežģī problēmu ar auto novietošanu.

10 automašīnas ar “Panda Taxi” trafarējumu novietotas pie daudzstāvu namiem Saharova ielā. Iedzīvotāji stāsta, ka tās neviens nekustina jau mēnesi, līdz ar to dzen izmisumā iedzīvotājus, kuri ik vakaru cīnās ar auto novietošanas problēmu pie savām mājām.

“Tās aizņem daudz vietu. Citkārt nav vietu savam auto. Protams, ka traucē, ja man pat nav vietas pie mājas. Šeit bija tādas vietiņas, kur arī varēja nolikt, bet tās arī ir aizņemtas,” sašutusi ir apkaimes iedzīvotāja Liliāna.

“Ir kaut kas jādara. Visi ir pret! Man būs pašam jānāk un tās jādauza?” dusmīgi vaicā cits iedzīvotājs Aleksandrs.

Nopērk takšus un “sēž uz kakla” citiem

Bez Tabu uzzina, ka automašīnas pieder “Panda Taxi” apakšuzņēmumam SIA “Muksun”, kas daudzās automašīnas iegādājies, iestājoties pavasarim, taksometru biznesa lielākās peļņas priekšvakarā.

Tomēr firma aizvien nav noalgojusi šoferus, tāpēc automašīnas novietotas dīkstāvē vietā, kur līdz šim spēkratus novietoja apkaimes iedzīvotāji.

Taujāta par to, vai uzņēmums “Panda Taxi” šādos gadījumos nodrošina automašīnu stāvlaukumu, SIA “Muksun” pārstāve atbild noraidoši.

“Panda Taxi” apakšuzņēmuma pārstāve

Ja būs šoferi, tad tās tur neatradīsies. Uzskatām, ka neko nepārkāpjam.

Policija: Uzņēmums nerīkojas ētiski

Lai gan konkrētajā vietā nav ceļazīmju, kas aizliedz taksometru vai jelkādu citu spēkratu novietošanu, Rīgas pašvaldības policijā uzskata, ka šāda uzņēmuma attieksme nav ētiska. Aicina iedzīvotājus vērsties policijā un ziņot par automašīnu pamešanu novārtā.

Lāsma Zemene
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Šādās situācijās būtu jāzvana pašvaldības policijai. Ekipāža aizbrauks uz notikuma vietu. Atkarībā no tā, vai automašīnām būs izieta tehniskā apskate vai nē, uzliks uz vējstikla brīdinājumu. Tā kā konkrētajām automašīnām ir veikta tehniskā apskate, pēc brīdinājuma tās tur var atrasties 45 dienas. Pēc 45 dienām policija ir tiesīga transportlīdzekļus evakuēt.

Nozares profesionāle: Tas ir nekaunīgs uzņēmējs

Latvijas vieglo taksometru nozares darba devēju organizācijā (LVTNDDO) skaidro, ka labā prakse ir novietot neizmantotas automašīnas maksas stāvlaukumos, kā to dara citas taksometru firmas.

Ir uzņēmumi, kuri maksā par stāvvietām. Ja gribam stāvēt, par to ir jāmaksā. Vienmēr atradīsies kāds, kurš grib dzīvot uz citu rēķina. Ja nopirki jaunas automašīnas, liec kaut kādā stāvvietā, par kuru tu maksā. “Baltic Taxi” ir sava teritorija, kur viņi tur tādas automašīnas bez šoferiem. Mums arī ir tāda teritorija. Tas maksā. Tā ir nekaunīga uzņēmēja problēma, kurš dzīvo uz cita rēķina,” viedokli pauž Anita Pakalniece, LVTNDDO pārstāve.

Lai gan “Panda Taxi” apakšuzņēmējs sola automašīnas pārvietot, vairākas dienas pēc Bez Tabu viesošanās apkaimē tās aizvien tur atrodas.

Foto

TOP komentāri

  • lasītājs
    0 0 0

    lasītājs

    Nu salīdzināja ar Baltic taxi, kuram ir kosmiskas cenas. Panda taxi ir parasto cilvēku taksis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl