Nekaunīgi šoferi brauc pa trotuāru, apdraudot gājēju dzīvību! Policija nevienu protokolu vēl nav uzrakstījusi

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

51 komentārs

Gar Lāčplēša ielas 98. namu Rīgā katru dienu garām dodas simtiem gājēju, taču nu nekaunīgi autovadītāji apdraud viņu drošību un ir neapmierināti, ka gājēji izvēlas pārvietoties pa trotuāru.

Kāds Bez Tabu skatītājs Sergejs šajā ielas posmā piedzīvojis nepatīkamu momentu, tādēļ nolēmis vērsties pēc palīdzības pie raidījuma komandas.

Sergejs
kājāmgājējs

Šomēnes no rītiem un vakaros uz darbu dodos ar kājām. Mani pārsteidz tas, ka tur automašīnu vadītāji vēsā mierā brauc pa trotuāru, pat nekaunīgi atļaujas uzpīpināt, kad viņiem traucē kāds gājējs. Tiešām tas ir normāli, ka gājējiem nav droši pat uz trotuāra?

To, ka tas nav normāli, norāda gan Rīgas pašvaldības policijā, gan Rīgas domes Satiksmes departamentā, tomēr šajā gadījumā satiksmes organizētāju rokas ir par īsām. Iemesls pavisam vienkāršs – šoferu ierīkotais stāvlaukums atrodas privātīpašumā, kur satiksmi organizē privātīpašnieks. Arī likumsargiem varētu būt apgrūtinoši sodīt pārkāpējus.

Toms Sadovskis

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Pēdējo mēnešu laikā uz konkrēto adresi par šādiem pārkāpumiem neesam saņēmuši nevienu izsaukumu.

Ņemot vērā, ka braukšana pa trotuāru ir pārkāpums, tad mums šis pārkāpums būtu jākonstatē. Ja mums iesūtītu foto vai video materiālu, tad arī to varētu izmantot kā pierādījumu.

Par braukšanu pa ietvēm paredzēts naudas sods 50 eiro apmērā.

51 komentārs