“Neiedomājami!” Aizkraukles ģimenes ārste ar 1,7 promilēm “nones” divus stabus pie gājēju pārejas; policija: tur varēja būt gājēji

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri

”Prokurore, tiesnese un tagad arī daktere. Kurš būs nākamais?” šāds aizkrauklieša komentārs lasāms sociālajā vietnē ”Facebook”. Profesiju uzskaitījums un jautājums ir vietā, jo patiesi Aizkrauklē strādājošie cienījamu un prestižu profesiju pārstāvji iedragā sava ”maizes darba” tēlu: iepriekšējā gada nogalē teju triju promiļu reibumā pie stūres pieķēra Aizkraukles tiesnesi, iepriekš arī vietējā prokurore ”izcēlās” kā dzērājšofere. Nu sabiedrības nosodījumu izpelnījusies Aizkraukles ģimenes ārste, kura pieķerta pie stūres 1,7 promiļu alkohola reibumā. Šādā stāvoklī viņa avarējusi pie gājēju pārejas, notriecot divus stabus.

Avārija notika Aizkrauklē, Jaunceltnes un Lāčplēša ielas krustojumā, 1. maijā, sestdienā, pirms pulksten 6.00 no rīta. Valsts policijā (VP) informē, ka automašīna avarējusi paaugstināta riska vietā – pie gājēju pārejas notriekusi apgaismes un gājēju pārejas ceļazīmes stabus. Pēc tam spēkrats šķērsojis pretējā virziena joslu, uzbraucis uz apmales un, pārbraucot pāri zālāja zonai, apstājies uz gājēju ceļa. Ceļu satiksmes negadījumā šofere guvusi sasitumus.

Policija: Par laimi, nebija gājēju

Pie stūres bija 1958. gadā dzimusi sieviete, kuras izelpā likumsargi konstatēja 1,7 promiļu alkohola reibumu, informē VP. Reģionālais medijs ”Staburags”, atsaucoties uz kāda aculiecinieka stāstīto, raksta, ka, ”vērojot no malas, licies, ka automašīnas vadītāja nemaz nav bremzējusi. Pēc notikušā viņa kādu laiku no automašīnas nav izkāpusi. Par laimi, tobrīd uz gājēju pārejas nebija neviena cilvēka.”

Foto: Staburags

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē, kas izskatīja lietu, medijam apstiprina, ka pie stūres bijusi Olga Tomaševska, kura ir Aizkrauklē praktizējoša ģimenes ārste.

Likumsargi nosoda braukšanu dzērumā, savukārt iedzīvotāji ne vien nosoda šādu rīcību, bet arī uzskata, ka tā nepiedien ārstam un grauj profesijas tēlu.

Gatis Strazdiņš
VP Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks

Mēs to vērtējam ļoti negatīvi. Citā diennakts laikā šīs ielas ir noslogotas: gājēji staigā pa ietvēm, bērni spēlējas, brauc citi transportlīdzekļi.

Valentīna
nosoda dzērājšoferus

Ļoti slikti! Vajag kaut kādus lielus sodus viņiem [dzērājšoferiem]. Man tā sāp sirds, kad stāsta, ka kādu bērniņu notriec. Tam nav attaisnojuma!

Aizkraukles iedzīvotāja
uzskata, ka ārsts ir cienījama profesija

Man tas šķiet neiedomājami! Nepieņemami, ja parasts cilvēks sēžas dzērumā pie stūres, bet – ja tas ir ārsts. Tas, protams, iedragā šīs cienījamās profesijas prestižu. Es pat apdomātu no šāda ārsta pakalpojumiem atteikties, ja būtu mans ģimenes ārsts.

Ģimenes ārste atvadās no tiesībām, maksās lielu sodu un apdomās rīcību izolatorā; ģimenes ārstu priekšstāve: Ārstam jārāda priekšzīme

Ārsti Tomaševsku viņas kabinetā ”Aizkraukles medicīnas centra” poliklīnikā neizdodas sastapt. Tāpat viņa neatbild uz telefona zvaniem un īsziņu. Kabinetā sastaptās ārstes tiešās kolēģes saka, ka par notikušo neko nezinot, informē, ka Tomaševska izņēmusi “slimības lapu”. ”Aizkraukles medicīnas centra vadība” gan zina par notikušo, tomēr to nekomentē, jo ārste nav iestādes vadības pakļautībā, šeit vien īrē kabinetu.

Gan ārstes kolēģes, gan vairāki Aizkraukles iedzīvotāji uzteic dakteres profesionālās iemaņas un informē, ka viņai ir daudz klientu.

VP informē, ka pēc avārijas noformēti divi protokoli: par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Saskaņā ar Administratīvā pārkāpuma kodeksa 149.15. panta 4. daļu par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, automašīnas vadītājam piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, nosaka naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē reģionālo mediju ”Staburas” informē, ka Olgai Tomaševskai noteikts 10 diennakšu administratīvais arests, 1200 eiro naudas sods un atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Savu rīcību Olga Tomaševska nožēlojot. Lēmums vēl nav stājies spēkā. To varēs pārsūdzēt 10 darbdienu laikā, sākot no 4. jūnija.

“Bez Tabu” sazinās ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Sarmīti Veidi, kura saka, ka nav informēta par kolēģes rīcību, tomēr sola sazināties ar ārsti. Veide teic, ka ir nepatīkami pārsteigta, uzsver, ka ārstam jārāda priekšzīme sabiedrībai.