“Nedomāju, ka kādam traucēju!” Šoferi saiet ragos ar veco paaudzi par policijas uzrīdīšanu Rīgas guļamrajonā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

10 komentāri

Iļģuciema mikrorajonā dzīvojošie rīdzinieki ir neizpratnē, kāpēc pašvaldības policija soda par auto novietošanu pie daudzdzīvokļu mājas, kur, kā uzskata autovadītāji, automašīnas nevienam netraucē. Pretējās domās gan ir sirmgalve, sodīto autovadītāju kaimiņiene, kura ziņo policijai, jo viņai pie mājas atstātās automašīnas traucē pārvietoties.

Par neatļautā vietā novietotu automašīnu sodīts Ingus, kurš dzīvo Rīgā, Skujenes ielas 9. namā. Pārrodoties mājās, vienīgā vieta, kur varēja novietot auto tuvāk mājai, bijusi uz piebraucamā ceļa. Viņš novietojis spēkratu ceļa galā, kur tālāka kustība ar automašīnu nemaz nav iespējama, uzskata, ka arī gājējiem esot atstājis gana daudz vietas, lai brīvi pārvietoties pa šo ceļu.

Ingus
sodīts autovadītājs

Sanāca tā, ka kādam auto laikam patraucēja. Tomēr es neuzskatu, ka būtu ko pārkāpis. Man izrakstīja soda kvīti par 40 eiro, jo mans auto traucējot transportlīdzekļu kustībai vai gājējiem. Uzskatu, ka, tā kā tas ir ceļa gals, nevienam automašīna netraucēja.

Iepriekš esot sodīti arī citi mājas iedzīvotāji, stāsta Ingus. Iedzīvotāji ziņo, ka par auto novietošanu uz piebraucamā ceļa vairākkārt saukusi kaimiņiene. ”Bez Tabu” komandai izdodas viņu sastapt savā dzīvesvietā.

sirmgalve, sauc policiju

Es saucu policiju, jo man jātiek pie ārsta. Es nevaru paiet, neesmu staigājoša. Šim ceļam jābūt brīvam, nevis automašīnām dienām ilgi tur jāstāv.

Iedzīvotāja, kura ziņo policijai par auto novietošanu, ir 90 gadus veca sirmgalve. Sieviete pārvietojas ar grūtībām, tāpēc ikdienas gaitās, piemēram, dodoties pie ārsta, viņa izmanto taksometra pakalpojumu. Tā kā lielāku attālumu mērošana esot neiespējama, sirmgalvei ir svarīgi, ka taksometrs piebrauc tieši pie durvīm, jo kaut kur tālāk līdz tam nespējot nokļūt. Tomēr nereti uz piebraucamā ceļa novietoto automašīnu dēļ taksometrs tik tuvu kāpņu telpai nevar piebraukt.

sirmgalve, sauc policiju

Taksometra šoferis ieteica: sauciet policiju. Katrreiz arī saucam policiju. Taksis atbrauc, viņš saka: ”Es tur nevaru iebraukt!”. Dažkārt gandrīz pa diagonāli tur novieto automašīnas. Patiesībā, vienalga, cik kārtīgi nenovietotu automašīnu, tai nevar pabraukt garām. Kāpēc taksistam būtu jāatbild par to, ka kāds tur nolicis automašīnu? Pēdējā laikā nevaru paiet nemaz. Ar palīdzību tieku līdz taksim. Ja man to taksi noņem, tas nozīmē, ka es šajā mājā neesmu apgādāta. Man nevar nākt palīgā, ja vajag.

Auto novietošana uz konkrētā piebraucamā ceļa nav atļauta, norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Zemene.

Lāsma Zemene
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Novietojot tur transportlīdzekli, netiek ievēroti noteiktie trīs metri [līdz brauktuves pretējai malai], lai citi transportlīdzekļi varētu pabraukt garām. Ja tur novieto transportlīdzekli, paliek vien 1,3 metri, neviens cits netiek garām. Likums paredz tikai vienu soda veidu: 40 eiro naudas sodu.

Pašvaldības policijā informē, ka, lai risinātu sasāpējušo auto novietošanas problēmu, dzīvokļu īpašnieki var vienoties par ceļa paplašināšanu vai auto stāvlaukuma izveidi uz zaļās zonas rēķina. Iedzīvotāji stāsta, ka šāds risinājums apspriests, tomēr daudzi šādam risinājumam nedotu akceptu. Arī sirmgalve, kura ziņo policijai par auto novietošanu, ir pret zaļās zonas samazināšanu.

sirmgalve, sauc policiju

Neaiztieciet zaļumus! Es te dzīvoju no 1974. gada. Te viss ir pašu stādīts.

Sodītais Ingus gan ir neizpratnē, kāpēc viņš par auto novietošanu uz piebraucamā ceļa sodīts, kamēr tie, kuri spēkratus esot atstājuši zaļajā zonā, neesot ”pagodināti” ar soda protokoliem.

Lāsma Zemene
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Rīgas pašvaldības policija uz daudzdzīvokļu namiem saistībā ar auto novietošanas pārkāpumiem atsevišķus reidus nerīko. Ja saņemam izsaukumus, dodamies tieši uz norādīto vietu, pie konkrētās automašīnas. Ja kaut kur tālāk vēl kāds ir ko pārkāpis, mēs nemeklējam, jo, kā jau teicu, mēs neveicam speciālus reidus pa visu pagalmu. Ir bijušas reizes, kad izsauc par vienu, bet pienāk klāt vēl kāds iedzīvotājs, kurš norāda policistiem uz citiem pārkāpējiem. Tad arī policisti aizbrauc tālāk un izraksta administratīvā pārkāpuma protokolu.

10 komentāri