Motociklists: Kā strādā policija, ja no avārijā cietušā esmu padarīts teju vai par vainīgo?

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

10 komentāri

2015. gadā Rīgā, Malienas ielā, pretī 64. namam, notiek ceļu satiksmes negadījums, kurā ir iesaistīti auto un motocikla vadītāji. Virzienā uz Juglu ir sastrēgums, auto rindu pa kreiso pusi apsteidz divi motociklisti.

”Mēs bijām nobraukuši aptuveni metrus 200, kad no auto rindas viens no tiem pēkšņi, bez pagrieziena rādīšanas grieza pa kreisi. Es strauji bremzēju, bet nespēju izvairīties no sadursmes. Ietriecos Audi priekšējā, kreisās puses ritenī, motocikls aizlidoja pa gaisu,” norāda motociklists Sandis!

Lauzta roka, pamatīgi sadauzīta kāja, zilumi visur, motocikls norakstāms. Sekas avārijai. Atbraukušie policisti noformē protokolus, visu safotografē, un, tā kā ir cietušais, ierosina krimināllietu. Tiek nozīmēta ekspertīze, tās rezultātus nākas gaidīt ilgi.

Kā lasāms lietas materiālos, eksperti noteikuši, ka motobraucēji ātrumu nav pārkāpuši, pārvietojušies ar ātrumu 40–57 km/h. Un tas arī viss. Neko vairāk eksperti nav varējuši noteikt. Krimināllietu izbeidz. Vīrietis pārsūdz lēmumu par lietas izbeigšanu, to atjauno, bet tad izbeidz atkal.

Policija savu lēmumu skaidro rakstveidā, jo nevienam no likumsargiem nav laika tikties ar Bez Tabu. Atbildē lasāms, ka nav gūti pierādījumi tam, ka avāriju ar savām darbībām izraisījis tikai un vienīgi autovadītājs. Tamdēļ vaina sadalīta brālīgi. Puse uz pusi.

”Analizējot pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūtās ziņas par faktiem, tika secināts, ka nav iegūti pārliecinoši pierādījumi, kas pastiprina tikai un vienīgi automašīnas vadītāja vainu ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā.

Izvērtējot visus pierādījumus kopumā un savstarpējā saistībā, kā arī veicot visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, ar kuru palīdzību varētu noteikt noziedzīga nodarījuma sastāva objektīvo pusi, t.i., kura transportlīdzekļa vadītāja rīcība bija tiešā cēloniskā sakarā ar ceļu satiksmes negadījuma rašanos un tā sekām, kriminālprocess tika izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ automašīnas vadītāja darbībās.”

Puiši zina, kur meklējams tas pats auto, ar kuru notika sadursme. Esot pie tā, saprotam, ka Bez Tabu un autovadītāja ceļi pavisam nesen ir krustojušies.

”Labdien. Juglā jau gadiem darbojas vīrietis Koļa, kurš atklāti tirgo kontrabandas cigaretes. Viņam ir pārinieks, Ļoņa. Cigaretes viņi glabā vecā “Audi 80”, ar valsts numura zīmi DH- XXXX”!

Automašīnai “Audi”, kura iesaistīta avārijā, ir tieši tā pati valsts numura zīme

”Pirms pāris dienām Bez Tabu rādījāt sižetu, kurā no jums muka sarkanas krāsas Volvo. Tas ir tas pats vīrietis, Ļoņa, kurš toreiz sēdēja pie šī “Audi 80” stūres.”

Pieminētais sarkanās krāsas “Volvo” spēkrats ir tas, kurā iekāpa kontrabandas cigarešu tirgotājs Koļa un kura vadītājs vārdā Ļoņa pa Rīgas ielām metās bēgt no Bez Tabu, kad tika filmēts sižets par nelegālo cigarešu tirdzniecību. Kāda interesanta sakritība.

Bez Tabu brauc lūkot, vai gadījumā abi kungi nebūs sastopami vietā, kur tos sastapa pirms tam. Izbraukājam krustu šķērsu, bet ne Koļa, ne Ļoņa nav redzami. Motocikla vadītājs ir pārliecināts, ka policija vienkārši nav gribējusi lietu izskatīt kā nākas un par grēkāžiem padarījusi abas puses.

Par šo lietu Bez Tabu informēja arī visas Latvijas moto un auto vadītāju aizstāvi Edgaru Džeriņu. Aizņemtības dēļ viņš klātienē ar Bez Tabu tikties nevarēja, bet solīja iepazīties ar lietas materiāliem un dot savu slēdzienu.

10 komentāri