Motobraucējs neizpratnē: Uz šauras ietves var atstāt “moci”, bet uz gājēju ceļa ne?

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” uzrunā motocikla vadītājs Vadims, kurš savu motociklu novietojis netālu no Saulkrastu pludmales, atnākot atpakaļ, bijis pārsteigts, ieraugot administratīvā pārkāpuma protokolu. Vadims norāda, ka moci stūmis un atstājis blakus velo novietnei, turklāt laukums ir gana plašs, tāpēc nevienam transportlīdzeklis nav traucējis.

Administratīvā pārkāpuma protokols 30 eiro vērtībā licis Vadimam aizdomāties, kāpēc uz ietvēm, kas nereti ir krietni šaurākas, motociklus novietot drīkst, bet uz gājēju ceļiem ne. Vadims piemin vienu no populārākajām motobraucēju pulcēšanās vietām Rīgā, pretī Laimas pulkstenim, kas, kā norāda ceļazīme, paredzēta gājējiem un velosipēdiem.

Vadims
motocikla vadītājs

Uz ietves motociklu var atstāt, sanāk, ka tur, kur ir šaura ietve, var stāvēt, mocis nevienam netraucē, bet šeit, kur ir plats laukums, nevar atstāt motociklu. Vienā vietā vienkārši ir zīme, kas apzīmē gājēju ceļu, atšķirības nekādas, jo abas vietas paredzētas gājējiem.

Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Vinteris norāda, ka Vadims nav vienīgais, kas novietojies motociklu šajā vietā. Siltās vasaras brīvdienās protokoli tiek izrakstīti pat vairākiem motobraucējiem dienā. Pašvaldības policijas priekšnieks uzskata, ka daudzi vienkārši neatšķir ietvi no gājēju ceļa.

Drošas braukšanas skolas vadītājs un motobraucējs Jānis Vanks norāda, ka Ceļu satiksmes noteikumu 117. punktā atrunātas vietas, kur motocikliem atļauts stāvēt, bet gājēju ceļš paredzēts tikai gājējiem.

Jānis Vanks
Drošas braukšanas skolas vadītājs

Ietve ir daļa ielas, ir braucamā daļa un ietve, un uz tās novietot motociklu, netraucējot gājējiem un velobraucējiem, ir atļauts. Savukārt gājēju ceļš ir speciāli gājējiem veidota infrastruktūra, kur nedrīkst novietot motociklu. Vienīgais izņēmums ir tāds, ja pašvaldība ir izsniegusi speciālu atļauju.