”Mēs braucām 40 minūtes!” Brīdina par milzīgu sastrēgumu tirdzniecības centra stāvlaukumā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Kopš oktobrī uzsākta tirdzniecības centra ”Rīga plaza” daudzstāvu stāvvietas iebrauktuves remontdarbi, lielveikala apmeklētāji spiesti pavadīt ilgu laiku sastrēgumā. Paredzēts, ka remontdarbi turpināsies līdz pat decembrim.

Līdz šim trīsstāvīgajam stāvlaukumam bija divas nobrauktuves, lai varētu izkļūt no daudzstāvu stāvvietas, taču nu darbojas tikai viena no tām. Stāvlaukumā ir vieta vairāk nekā 700 automašīnām. Iebraukušie autovadītāji spiesti stāvēt garā sastrēgumā, lai no veikala izkļūtu.

Raidījuma ”Bez Tabu” skatītājs Kārlis aizvadītajās brīvdienās no stāvlaukuma trešā stāva centās izbraukt divas reizes.

Kārlis
AUTOVADĪTĀJS

”20 minūtes braucām 10 metrus. Tad nolēmām ieiet paēst. Pēc aptuveni stundas atgriezāmies stāvlaukumā, bet situācija nebija mainījusies. Lai izkļūtu no stāvlaukuma, mums vajadzēja 40 minūtes. Kas notiktu, ja izceltos ārkārtas situācija? Kā piekļūtu ugunsdzēsēji vai ātrās palīdzības mediķi?”

Kārlis akcentē, ka šoreiz stāsts nav par personīgo komfortu, bet gan veikala apmeklētāju drošību. Pēc autovadītāja domām, stāvlaukumā nav uzstādīts pietiekami daudz norāžu, lai nepārprotamu būtu skaidrs virziens izbrauktuvei.

Iebraucot stāvlaukumā, nav neviena brīdinājuma par gaidāmajām neērtībām. ”Rīga plaza” Tehniskais un servisa vadītājs Dainis Zviedris norāda, ka lielākās problēmas ir tieši nedēļas nogalēs. Zviedris stāsta, ka autovadītāji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus un neievēro uzstādīto ceļazīmi (”Braukt pa labi”), kā rezultātā ilgāk kavējas pie izbrauktuves un nevajadzīgi rada sastrēgumu. Arī ”Bez Tabu” kļūst par aculieciniekiem, kā liela autovadītāju daļa, maigi sakot, ”uzspļauj” ceļazīmei un dodas neatļautajā virzienā. ”Mēs darām visu, lai autovadītāji ārā tiktu ātrāk. Brīvdienās dežurēs divi darbinieki, kuri regulēs satiksmi,” stāsta tirdzniecības centra pārstāvis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece stāsta, ka ugunsdzēsējiem ne vienmēr ar savu spēkratu jāpiekļūst, piemēram, pie kādas degošas automašīnas. ”Var tikt izmantoti iekšējie ūdens krāni vai vilktas maģistrālās līnijas,” mierina Palkavniece.

Ugunsdrošības pārbaude minētajā stāvlaukumā bijusi pagājušajā gadā. Ja apmeklētāji uzskata, ka stāvlaukumā tiek pārkāpti ugunsdrošības noteikumi, jāziņo dienestam.

Foto

2 komentāri