Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Šobrīd visā Latvijas teritorijā kā sēnes pēc lietus parādās pašapkalpošanās automazgātavas. Vērīgākie šoferi norāda uz kādu nepilnību!

Pie Bez Tabu vērsās skatītājs Klāvs, kurš izmanto pašapkalpošanās automazgātavas. Izbrīnu izraisījis fakts, ka šajās automazgātavās nav iespējams saņemt pirkumu apliecinošu dokumentu – čeku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Klāvs
Izmanto pašapkalpošanās automazgātuvju pakalpojumus

Zvanot uz uzņēmumu, man nevarēja izskaidrot, kāpēc par pakalpojumu neiedod čeku. Cik tas ir likumīgi?

Viesojoties vairākās pašapkalpošanās automazgātavās, Bez Tabu pārliecinās par skatītāja teikto. Nevienā no šīm stacijām nav iespējams saņemt čeku, jo fiziski automazgātavu iekārtā nav iestrādāta vieta, kur to izdrukāt.

Pašapkalpošanās automazgātavās norādītas vietas, kur ievietot monētas, kā arī samainīt banknotes, tomēr nav atrodama vieta, kur var izdrukāt čeku. Arī citi uzrunātie šoferi apliecina, ka šajās automazgātavās nav iespējams saņemt čeku. Vai tiešām tas nozīmē, ka automazgātavu firmu darbinieku rokās nonāk ievērojamas naudas summas, no kurām netiek maksāti nodokļi?

Mārcis Zirdziņš
“Ehrle” direktors Baltijas valstīs

Šīs ir pašapkalpošanās automazgātavas, likums neparedz čeka izsniegšanu. Arī kafijas automātā iemet naudu, taču čeku nesaņem. Iekārtās uzstādīts fiskālais skaitītājs, kas uzskaita katru iemesto monētu. Ar Talejas ielu (Valsts ieņēmumu dienestu) mums problēmas nav bijušas.

 

 

Zirdziņš atzīst, ka teju katru dienu uzņēmums saņem jautājumus no autovadītājiem, kā par pakalpojumu saņemt čeku. Šādos gadījumos automazgātavu iekārtu izplatītājs norāda, ka jāsazinās ar attiecīgās automazgātavas īpašniekiem. Tāpat Zirdziņš norāda, ka čekus var saņemt tie pakalpojuma izmantotāji, kuri par atsevišķu samaksu iegādājušies atslēgas. Šīs atslēgas kalpo kā digitālie maki, kurus iespējams papildināt. Par katru maka (atslēgas) papildināšanu tiek izsniegts čeks.

Valsts ieņēmumu dienesta galvenais inspektors Jānis Skulte norāda, ka šajā gadījumā čeku neizsniegšana ir pieļaujama. “Ja pakalpojuma automāts nenodrošina iespēju izdrukāt kases čeku, tad to neizsniedz. Uzņēmējiem jāaizpilda kases žurnāls un darījumus jāiekļauj grāmatvedībā,” norāda Valsts ieņēmuma dienesta pārstāvis.

Foto

TOP komentāri

 • Martins
  0 0 0

  Martins

  Tu to iestaadi saliidzini ar fenjku? tur ir uzskaites katraa aparaataa.
 • Martins
 • Janka
  0 0 0

  Janka

  a tas, ka dienā daudzās automazgātavās nomazgā tikai vienu mašīnu VIDam liekas normāli un ticami?:D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl