Melnā kase? Autovadītāji norāda uz iespējamu nelikumību populārajās pašapkalpošanās automazgātavās

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Šobrīd visā Latvijas teritorijā kā sēnes pēc lietus parādās pašapkalpošanās automazgātavas. Vērīgākie šoferi norāda uz kādu nepilnību!

Pie Bez Tabu vērsās skatītājs Klāvs, kurš izmanto pašapkalpošanās automazgātavas. Izbrīnu izraisījis fakts, ka šajās automazgātavās nav iespējams saņemt pirkumu apliecinošu dokumentu – čeku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Klāvs
Izmanto pašapkalpošanās automazgātuvju pakalpojumus

Zvanot uz uzņēmumu, man nevarēja izskaidrot, kāpēc par pakalpojumu neiedod čeku. Cik tas ir likumīgi?

Viesojoties vairākās pašapkalpošanās automazgātavās, Bez Tabu pārliecinās par skatītāja teikto. Nevienā no šīm stacijām nav iespējams saņemt čeku, jo fiziski automazgātavu iekārtā nav iestrādāta vieta, kur to izdrukāt.

Pašapkalpošanās automazgātavās norādītas vietas, kur ievietot monētas, kā arī samainīt banknotes, tomēr nav atrodama vieta, kur var izdrukāt čeku. Arī citi uzrunātie šoferi apliecina, ka šajās automazgātavās nav iespējams saņemt čeku. Vai tiešām tas nozīmē, ka automazgātavu firmu darbinieku rokās nonāk ievērojamas naudas summas, no kurām netiek maksāti nodokļi?

Mārcis Zirdziņš
“Ehrle” direktors Baltijas valstīs

Šīs ir pašapkalpošanās automazgātavas, likums neparedz čeka izsniegšanu. Arī kafijas automātā iemet naudu, taču čeku nesaņem. Iekārtās uzstādīts fiskālais skaitītājs, kas uzskaita katru iemesto monētu. Ar Talejas ielu (Valsts ieņēmumu dienestu) mums problēmas nav bijušas.

 

 

Zirdziņš atzīst, ka teju katru dienu uzņēmums saņem jautājumus no autovadītājiem, kā par pakalpojumu saņemt čeku. Šādos gadījumos automazgātavu iekārtu izplatītājs norāda, ka jāsazinās ar attiecīgās automazgātavas īpašniekiem. Tāpat Zirdziņš norāda, ka čekus var saņemt tie pakalpojuma izmantotāji, kuri par atsevišķu samaksu iegādājušies atslēgas. Šīs atslēgas kalpo kā digitālie maki, kurus iespējams papildināt. Par katru maka (atslēgas) papildināšanu tiek izsniegts čeks.

Valsts ieņēmumu dienesta galvenais inspektors Jānis Skulte norāda, ka šajā gadījumā čeku neizsniegšana ir pieļaujama. “Ja pakalpojuma automāts nenodrošina iespēju izdrukāt kases čeku, tad to neizsniedz. Uzņēmējiem jāaizpilda kases žurnāls un darījumus jāiekļauj grāmatvedībā,” norāda Valsts ieņēmuma dienesta pārstāvis.

Foto

TOP komentāri

 • Martins
  0 0 0

  Martins

  Tu to iestaadi saliidzini ar fenjku? tur ir uzskaites katraa aparaataa.
 • Martins
 • Janka
  0 0 0

  Janka

  a tas, ka dienā daudzās automazgātavās nomazgā tikai vienu mašīnu VIDam liekas normāli un ticami?:D

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl