“Mēģināja nospiest no ceļa un rādīja uz jumtu!” Uz Ventspils šosejas fiksē bravūrīgu auto ar zilu bākuguni

20 komentāri

Jebkurš šoferītis pie stūres satrūkstas, kad izdzird operatīvo dienestu sirēnu dobjo skaņu vai redz mirgojam zilās gaismas. Un daudzi arī zina, kā rīkoties. Tomēr Tukuma pusē kādam autovadītājam nemaz tik viegli nebija.

Darba dienas izskaņā nervus kutinošus brīžus uz savas ādas izbauda jelgavnieks Gintars – pēkšņi viņa automašīnas aizmugurē parādās tumšas krāsas “Škoda” ar bākuguni uz jumta.

Gintars sākumā nodomā, ka tas ir Valsts policijas netrafarētais dienesta transportlīdzeklis. “Pārbaudīju savu ātrumu – viss bija kārtībā. Turpināju braukt. Pēkšņi skatos spogulītī, tā automašīna šausmīgi tuvu pietuvojās, jau mazāk par mašīnas korpusu – tā kā gatavotos apdzīšanai.”

Ņemot vērā, ka piektdienas pēcpusdienā satiksme ir visnotaļ intensīva, otras automašīnas vadītājs “meklēja savu momentu”.

Tikmēr Gintars “noķer” priekšā lēnāk braucošo kravas automašīnu un grasās veikt apdzīšanu, taču astē esošais šoferis sāk izrādīt agresīvu braukšanu.

“Pirmā doma bija, ka kāds vienkārši nopircis bākuguni, uzlicis uz jumta, muļķojās un ķēmojās. Tajā brīdī, kad šī automašīna mēģināja mani stumt no ceļa, sapratu, ka kaut kas nav tīrs, kaut kas nav kārtībā,” turpina Gintars.

Jelgavnieks nolemj zvanīt policijai pa tālruni 110. Gintars ar brīvroku sistēmas starpniecību nosauc bravūrīgās automašīnas valsts numura zīmi. Operatore apstiprina, ka tas ir valsts amatpersonas transportlīdzeklis un piebilst, ja bākuguns nedeg, ceļš nav jādod.

“”Škoda” vadītājam, tas, protams, nepatika, piebrauca man blakus un rādīja, lai es stājos. Viņš rādīja uz jumta žestu, ka viņam uz jumta ir kaut kas, ka man esot jāstājas. Es noplātīju rokas un teicu, ka neko nedaru.”

Tobrīd arī turpinās telefonsaruna ar policiju. Operatore aicina nenolikt klausuli, lai apstādināšanas gadījumā varētu fiksēt otra šofera sacīto. Tomēr tad seko vēl viens negaidīts notikumu pavērsiens.

“Tajā brīdī “Škoda” man bija jau priekšā, sāka man strauji bremzēt.” Gintars nospriež, ka nu būs jāstājas malā un jāskaidrojas, taču tad otras automašīnas vadītājs strauji iespiež grīdā akseleratora pedāli.

“Es sapratu, ka tur kaut kas nenopietns notiek tajā automašīnā. [..] Palielināju ātrumu un piefiksēju automašīnas numurzīmi, nofilmēju,” turpina Gintars.

Agresīvais žests no “Škoda” šofera puses kļūst ne tikai neadekvāts, bet arī bīstams. Gintars stāsta, ka pēc šā manevra tumšā automašīna ar neieslēgto bākuguni uz jumta aiztraucas tālēs zilajās, krietni pārsniedzot ātrumu un radot vēl vairākus satiksmes kāzusus.

CSDD pārstāvis Juris Teteris norāda, ka visnopietnākais gadījums ir tad, ja operatīvajam transportlīdzekļa bākugunī deg gan zilā, gan sarkanā gaisma un vēl arī skan īpašais skaņas signāls. Šādos gadījumos ir uzreiz jāstājas malā un jāaptur automašīna.

Uz Ventspils šosejas Gintara aizmugurē esošajam auto pat nedega zilā uguns, kas tikai norāda uz valsts amatpersonas transportlīdzekļa vadītāja iespējamo visatļautību. “Bez Tabu” noskaidro, ka konkrētais spēkrats ir no Militārās policijas autoparka.

Militārās policijas pulkvežleitnants Valters Kalve norāda, ka tobrīd “Škoda” vadīja militārais karavīrs, kurš veica dienesta pienākumus. Kalve sola skaidrot šo situāciju, veikt dienesta izmeklēšanu. Ir jau pieprasīts paskaidrojums.

“Ja atklāsies, kādi fakti, kur militārpersona ir izdarījusi pārkāpumu, tad viņa tiks saukta pie disciplināratbildības,” piebilst Kalve.

Ja tomēr deg zilā gaisma un ir skaņas signāls, – ceļš ir jādod, taču pilnīga apstāšanās nav obligāta. Ja bākugunis ir ieslēgtas, taču bez īpašā skaņas signāla, – tad šādā veidā operatīvā transportlīdzekļa vadītājs tikai signalizē par savu tuvošanos. Teteris gan apelē pie autovadītāju ētikas, sakot, ka labais žests tomēr ir dot ceļu iespēju robežās tik un tā.

Kā redzams arī iesūtītajā video bākuguns uz automašīnas jumta nezaigo. Tas nozīmē, ka nekādas priekšrocības vai pilnvaras tas nedod. Acīmredzot citādāk domā konkrētās “Škoda” šoferis.

Pulkvežleitnants vēl paskaidroja, ka iespējamais rājiens nebūt nav tā, ka pakratīs ar pirkstu un pateiks fui, vairāk tā nedari. Militārpersonai tas nozīmē sliktu ierakstu karjerā un arī kādas prēmijas zaudēšanu.

Jāpiebilst, ka Gintars, fiksējot aizdomu pilno automašīnu, arīdzan pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus.

20 komentāri