Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

29 komentāri

Pagājušajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par smagu autoavāriju uz Jelgavas šosejas, kur uz braucamās daļas izskrēja alnis. Iznākums bēdīgs. Meža dzīvnieks pagalam, auto pārvērties lūznī, tā vadītājs guvis traumas. Šajā gadījumā, iespējams, varētu teikt, ka pats braucējs ir vainīgs, jo nav pamanījis uz braucamās daļas esošo dzīvnieku. Bet, kā ir situācijās, ja dzīvnieks uz ceļa tiek izdzīts medību laikā? Vai daļa vainas nav jāuzņemas medniekiem?

Janvāra pēdējā dienā, kad Latvijā vēl ir ļauts medībās izmantot dzinējus, pa autoceļu Ventspils – Rīga galvaspilsētas virzienā dodas kravas automobilis.

Pēkšņi tam priekšā izlec briežu bullis, notiek sadursme. Kāds varētu teikt, šoferis pats vainīgs, jo zīmes tajā posmā vēsta, ka te meža dzīvnieki var šķērsot brauktuvi, ja ne kāds “bet”! Aiz staltradža ceļa malā parādās medību suņi. Izrādās, ka ceļa malā esošajā mežā notiek medības.

Dainis, šoferis

No meža iznāca arī suņa saimnieks. Taujāju, kāpēc pieļauts, ka tas lops izdzīts uz ceļa, viņš atbildēja – nepaspējām nošaut.

Mednieku kolektīva pārstāvis apstiprina, ka medības bijušas, bet likumi nav pārkāpti. Kad dzinēji sākuši dzīt mastu, briedis izsprucis caur mednieku rindu un sanācis, kā sanācis.

Omārs, auto īpašnieks

Meža dzīvnieks, ja to nevajā, nekad speciāli mašīnai priekšā nelec. Protams, ka, ja kājās kož trīs suņi un vēl pakaļ skrien vīrs ar svina rungu, tad nav kur dēties!

Tukuma puses policisti šo gadījumu vēl vērtēs un skatīs, kuram lielāka atbildība. Parasti, ja notiek sadursme ar meža dzīvnieku, šoferim var piespriest naudas sodu 7 eiro. Bet vai šajā gadījumā autovadītājs viens ir vainīgs?

 

Dzelzs zirga īpašnieks uzskata, ka nē. Tāpat ir jautājums, kurš segs radušos dīkstāves zaudējumus? Skāde automašīnai nodarīta liela. Kreisais sāns sadragāts, lukturi izsisti. Auto īpašnieks, ja vajadzēs, ir gatavs sniegt prasību tiesā, lai no medniekiem piedzītu papildu zaudējumus.


Latvijas apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abašins, kaut atrodas komandējumā ārzemēs, telefoniski saka, ka šajā gadījumā problēmu ar apdrošinātājiem nebūs, auto īpašnieks saņems kompensāciju. Kā būs ar uzņēmēja dīkstāves zaudējumu piedzīšanu, gan nevar zināt.

Tas būs atkarīgs no iespējams savstarpējām sarunām vai prasības tiesā.

Foto

TOP komentāri

 • Inga
  +20 +18 -2

  Inga

  Laikam, ja smagā auto vietā būtu kāda maza mašīnīte ar mazu sievitīti un mazu bērniņu tajā, tad mednieku reakcija būt tāda pati? Mednieku ir par daudz!
 • Žanete
 • kika
  +11 +11 0

  kika

  Mūsējie jau tik žogus var stellēt gar Krievijas robežām,un tos pašus liek ar caurumiem. Ahu...i tie mednieki,pilnas ceļa malas ar viņiem,jebkurā dienā un jebkurā stundā. Laikam darba nav,tik pa mežiem bliež,gaļu norijušies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl