Mašīnā uzstāda gāzes iekārtu par 700 eiro, taču tik un tā jāmaksā liels ”ceļu” nodoklis

Rims pirms gada nopirka jaunu auto. Spēkrats aprīkots ar jaudīgu 2,5 benzīna dzinēja motoru. Rūpēs par savu maciņu un daļēji arī par ekosistēmu Rims par 700 eiro uzstādījis gāzes iekārtu, taču tas viņam nepalīdz izvairīties no milzīga ekspluatācijas nodokļa maksāšanas.

Atpakaļ uz rakstu

28 komentāri

 • Eds

  Eds

  Smiekligi . Savā ziņā ir loģiski ka visiem vajadzētu tomēr maksāt pēc radīto izmešu daudzuma . Bet no otras puses csdd ar tiem izmešu merijumiem iegūst kkadu iespeju izbraķēt ļoti nolietotus auto ar defektiem . Ar izmešiem nu tur nav galīgi nekāda sakara . Ja csdd sāks veikt dīzeļiem ADAC tipa merijumus zem slodzes tad puse no mašinam tiks atdzītas par bojātām . Nerunājot par tām automašīnām kam ir izgriesti katalizatori kvepu filtri un veiktas korekcijas motora vadības sistēmās .
 • Ed

  Ed

  Ebatj on hitroviebannij, pridumal.... Kto voobwe skazal, wto dizelj vrednee benzina?
 • Ok
 • Jj

  Jj

  Protams.. neizdevīgi valstij ir noteikt gāzei atbilstošu nodokli, jo manai mašīnai 2013 gada pēc bendzīna atgāzēm jāmaksā 160€ bet ja nodokli maksātu pēc autogāzes tad tie būtu 40€! Nodoklim būtu jābūt 4 reizes mazākam! Ko tie pamuļķi ar aukstākajām izglītībām tur domā? !?! Tur pat muļķim skaidrs kad ja mašīnām ar autogāzi nodokli samazinātu uz pusi, tāpat tas būtu par augstu! Nesaprotu kas viņiem ar loģisko domāšanu -cirvji! Ko līdz tā izglītība?Ja esi cirvis tad esi! Redzēs cerams kādam smadzenes atvērsies.
 • Arnis

  Arnis

  Kāpēc citam nodoklim? Izmeši tie paši, kas dīzelim/benzīnam. Tā ir jūsu izvēle – bet gāze kā automašīnas degviela nekad nav atmaksājusies, vienkārši ir zināma grupa, kas muļķo cilvēkus.
 • Raimo

  Raimo

  He nu protams tad jau visi varētu pirkt 2,5- 3,0 litrīgos ieliec gāzi maksā nodokli uz pusi lētāk,bet turpini braukt uz benzīna, Jo kas tad uz ceļa to kontrolēs ? un vispār ja ir paredzēts no rūpnīcas benzīns tad brauc uz benzīna,ja nav par ko ieliet tad pērc skrejriteni. Vai arī pērc jaunu kas ir uzstādīta jau rūpnīca ar visu sertifikātu !
  • Jānis

   Jānis

   Lai uzliktu gāzi un braukt ar benzīnu ir jābūt diezgan pastulbam
 • haha

  haha

  Man patīk kā cilvēki sāk brīnīties par ceļu nodokli tikai pēc tam kad mašīnā nopirkta 🤣. Nu ja jūs grabinat kapeikas tad varbūt nopirkat kādu no tiem mēsliem kas rij zem 5l uz 100km un ceļa nodoklis ir ap 40€ gādā. Bet ja gribi nopirkt normālu mašīnu tad nečīksti. Mēs katrs izvērtējam savas iespējas un no tā kā mēs te sudzēsimies ka valsts visu savāc no tā jau nevienam labāk nekļus. Iemācīties nelekt augstāk pa dirsu ja tomēr ir vēlme tad varbūt kautko sākat papildus darīt lai to varētu atļauties. Veiksmi jums visiem čikstuļiem.😎😋
 • Salvis Ozolins
 • aivis

  aivis

  Hmm.. tie ir tikai ziediņi. Mašīnām ar dzinēju virs 3,5 l ( ģimenes miniveniem) ar gāzes iekārtu nodoklis 700 gadā. Laikam uzskata ka ģimenēm nauda vairāk.
  • Mau

   Mau

   Loģiski ka vairāk, jo vismaz 2 pieaugušie ģimenē ir, un katrs gadā tos 350 var salasīt, ja nē, auto tirgū ir pieejami ģimenes auto ar 2.0d, piemēram. Ja tik un tā dārgi - tad var izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus.
 • juris
  • Da Labi

   Da Labi

   Tu no mēness nokritis? Neesam PSRS esam ES, visas tās regulas saistībā ar co2 emisiju samazināšanu ir reālas, tas nav izdomājums. Kā Tev šķiet kā visefektīvāk panakt, lai mazāk saļarku kurina? Uzgriest akcīzi 2x lielāku, liela daļa uzreiz pārmetīsies uz velo un vilcieniem. Tāds sakars nodokļiem ar ekoloģiju, ļoti viegli regulēt fosilo produktu patēriņu, un ļoti viegli dabūt negatīvu attieksmi no sabiedrības.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!