”Man visas zarnas izkratītas!” Valkas Veltai apnicis kratīties uz ceļa 

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

8 komentāri

Valkas iedzīvotāji ir laimīgi, ka turpat pilsētas pievārtē ir iespēja iekopt mazdārziņu, taču viņus pamatīgi skumdina ceļš līdz dārziņiem. Tas ir nelīdzens un siltajos mēnešos arī pamatīgi put.

Veltai mazdārziņš Valkas pievārtē ir jau kopš 1989. gada. Viņa norāda, ka sākotnēji ielu bija plānots asfaltēt, taču iecere pačibējusi. Vēl viena bēda esot, ka ceļš pamatīgi putot. Kājāmgājējiem un riteņbraucējiem esot jāmūk no ielas, ja pie apvāršņa parādās dzelzs rumaks.

To apliecina arī turpat sastaptie riteņbraucēji, kājāmgājēji, kā arī autovadītāji. Visi kā viens norāda, ka ceļš ir sliktā stāvoklī un šogad neesot apstrādāts ar īpašu šķidrumu, lai tas neputētu.

Velta
Apnicis kratīties

Gribētos, lai te nebūtu tā ”trepe”, šausmīgās bedres, man visas zarnas jau izkratītas. Te ir jāmeklē labākā vieta pa kurieni braukt. Ja brauc mašīna, tad jāmūk malā. Ja vieglajai mašīnai aizmugurē ir piekabe, tad ļoti put. Par lielajām kravas mašīnām nemaz neizteikšos.

Turpat sastaptai Gintai ir salīdzinoši paveicies. Viņas mazdārziņš ir nedaudz nostāk no ceļa, tādēļ līdz tam nenonāk saceltie putekļi. Viņa atklāj, ka vietvara iepriekšējos gadus ceļu esot īpaši apstrādājusi, taču šogad šāda rīcība nav bijusi.

Gintas teikto par ceļa apstrādi apstiprina arī novada izpilddirektors. Arī šogad bija paredzēts ceļus apstrādāt ar pretputekļu šķidrumu, taču šogad esot aizķeršanās.

Valkas pilsētā ar minēto šķidrumu apstrādā astoņas ielas. Parasti pietiekot, ja šķidrumu uzklāj vienu reizi un tad putekļi vasarā vairs neceļoties.

Ainārs Zābers
Valkas novada izpilddirektors

Šogad ir viena problēma, kas nav atkarīga no mums. Ir apstrīdēti konkursa rezultāti, tādēļ šos darbus nevar veikt. Mums ir panākta vienošanās, ka drīzumā varētu būt skaidrība, vai konkursa uzvarētājs varēs realizēt tās saistības, kas noslēgtas ar pašvaldību. Apstrādi neveic, kad ir sauss un putekļains. Jāpagaida, lai uzlīst lietus. Tad ceļu nogreiderē un tajā iestrādā šo šķidrumu.

Ceļu apstrāde ar īpašo šķidrumu izmaksā aptuveni 20 centus par kvadrātmetru.