“Man spogulīti jau nolauza!” Zentenes ielas malās novietotās automašīnas rada avārijas situācijas

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

5 komentāri

Imantas mikrorajonā Anniņmuižas bulvāra un Zentenes ielas krustojums ne vienam vien autovadītājam rīta stundās un pievakarē sagādājot galvassāpes. Un galvenā problēma ir pavisam netālu.

Sākot no vietas, kur izveidots brauktuvju sašaurinājums, vietējo namu iedzīvotāji ielas malās atstāj savas automašīnas stāvēšanai. Līdz ar to divu joslu ceļš kļūst pārāk šaurs, lai šoferīši varētu pabraukt viens otram garām.

Tieši pie netālu izvietotās ceļazīmes “Bērni” ielas abās malās atstātās automašīnas apgrūtina satiksmi, sašaurinot brauktuvi abos virzienos. Un šoferīšiem šādos brīžos jāpaļaujas vienam uz otru, kurš tad kuru palaidīs. Un “Bez Tabu” skatītājs arī norāda, ka šeit rodas pat avārijas situācijas.

Ivo
piedzīvojis avārijas situāciju

Ja nāk pretim sabiedriskais transports, vienam ir jābrauc atpakaļgaitā, lai palaistu otru garām. Un tas ir diezgan bīstami – gan pašam, gan arī citiem. Ar to es arī tieši saskāros.

Pats interesantākais. Tur tika uzstādītas zīmes no Kurzemes prospekta puses līdz Anniņmuižai – labā pusē stāvēt aizliegts. Bet nepagāja nepilna nedēļa, kad tās zīmes vienkārši vairs nebija.

Marta sākumā uz īsu brīdi Zentenes ielā tika izvietotas stāvēšanas lieguma zīmes, lai veiktu ielas pavasara uzkopšanu. Darbus izdarīja, un zīmes – noņēma.

Oļesja
brauc ar apskādētu auto

Man pat te spoguli sasista. Bija “noparkota” mašīna šeit. No rīta atnācu, un bija sasists spogulis, jo te ir šaurs. No vienas puses, mēs paši novietojam šeit automašīnas, bet, no otras puses, mēs šeit dzīvojam. Ne man vienai tā ir problēma.

Tikmēr autovadītāja Vaira gan atzīst, ka šeit reti sastājas automašīnas. “Varbūt autobusam ir grūti. Man nav bijušas problēmas. Tik, cik bija jāapstājas, jāsamainās, bet nekādi sastrēgumi te neveidojās.”

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve atklāj, ka par pavasara sākumā uz laiku izvietotajām stāvēšanas aizlieguma zīmēm saņemtas gan pozitīvi, gan arī kritiski viedokļi.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Šī situācija bija ļoti interesanta, jo bija tādi autovadītāji, kuri klaji ignorēja šo te ceļazīmi, neievēroja. Bija arī zvani, pat lamāšanās, kāpēc mēs šādus te ierobežojumus esam uzstādījuši, ka nevar vairs apstāties. Bet ir jāatrod šis te zelta vidusceļš – gan tiem autovadītājiem, kuri ir kustībā, gan tiem, kuriem ir jānovieto automašīnas.

Sastaptā Oļesja gan ierosina zaļo zonu gar Zentenes ielu izmantot ceļa paplašināšanai, lai nezaudētu vietu automašīnu novietošanai un lai varētu uzlabot satiksmes plūsmu.

Departaments jau iepriekš esot pieņēmis lēmumu, kas, visticamāk, lielai daļai autovadītāju nemaz nepatiks, taču satiksmi Zentenes ielā tas noteikti atvieglos. Drīzumā Zentenes ielas vienā pusē tiks izvietotas apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes.