Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

No pirmā aprīļa sācies periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā, vienreizējas iebraukšanas maksa ir 2 eiro, iebraukšanas caurlaide vienam mēnesim – 31 eiro, visai sezonai (no 1. aprīļa līdz 30. septembrim) – 107 eiro. Jāmaksā arī Valsts policijas un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, kuru darbavietas atrodas Jūrmalā, bet paši dzīvo citur.

Raidījums Bez Tabu saņēma vēstuli no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieka, kurš dzīvo Rīgā, bet postenis atrodas Jūrmalā, viņš raksta, ka jaunās caurlaižu sistēmas dēļ viņam un viņa kolēģiem jāmaksā par nokļūšanu darbā. “Mēs strādājam valsts iestādē. Vai tas ir normāli, ka, lai nokļūtu savā darbavietā glābšanas dienestā, man ir jāmaksā nauda,” jautā ugunsdzēsējs.

Arodbiedrība aicina pārskatīt noteikumus

Ar Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem iepazinusies arī Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība, tās priekšsēdētājs jau iesniedzis pašvaldībā vēstuli, lūdzot lēmumu pārskatīt. “Darbinieks nebrauc uz Jūrmalu izklaidēties, bet strādāt,” uzskata arodbiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Melnalksnis, viņš vēl piebilst, ka policisti un ugunsdzēsēji strādā Jūrmalas pilsētas, iedzīvotāju un atpūtnieku interesēs.

Turklāt nav saprotams, kāpēc Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas darbiniekiem piemērota 50% atlaide, bet pašvaldības iestāžu darbiniekiem, tostarp pašvaldības policistiem 90%, ja viņi ir auto īpašnieki, 75%, ja lietotāji. Arodbiedrība uzskata, ka tā ir nevienlīdzīga attieksme.

Dome rosina braukt ar autobusu

Jūrmalas domē skaidro, ka šie noteikumi pastāv jau vairāku gadus, vienkārši mainījies kontroles veids, caurlaides vairs nepārbaudīs pašvaldības policisti, bet gan fotofiksācijas ierīces. Tātad valsts iestāžu darbiniekiem nebūs iespējas uzrādīt dienesta apliecību.

Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš atzīst, ka tādā veidā viņi motivē cilvēkus strādāt Jūrmalas pašvaldības iestādēs. Dome saviem darbiniekiem apmaksā caurlaidi, un tāpat varot rīkoties arī Valsts policija.

Operatīvajiem transportlīdzekļiem gan iebraukšana ir bezmaksas, tāpat arī Jūrmalas pilsētā deklarētajiem. Jānis Lediņš arī piemin, ka Jūrmalas dome rūpējas par to, lai kūrortpilsētā būtu svaigs un nepiesārņots gaiss, aicinot policistus un ugunsdzēsējus uz darbu doties ar sabiedrisko transportu.

Bez Tabu sazinājās arī ar Iekšlietu ministriju, bet neviens dienests vai darbinieks nav par šo problēmu ziņojis, un ministrija iesaka vispirms situāciju censties risināt, runājot ar attiecīgā valsts dienesta vadību.

Piemēram, Valsts policija neparedz Jūrmalā strādājošajiem atvieglojumus, tikpat labi būtu jāsedz arī privātā transporta degvielas izmaksas, bet ar vadību varot mēģināt sarunāt pārcelšanu uz citu posteni.

Foto

TOP komentāri

 • Juris
 • Pēteris Mieriņš
  +1 +1 0

  Pēteris Mieriņš

  tikai un vienīgi .... loģiski ... varianti ...Jūrmalas pilsēta ir Rīgas reģiona pārvaldes teritorija ... pakļautība ( VUGD RRP 4.daļa .. utt . ) . viens variants ... necilvēcīgākais ... kā pie mums pieņemts ... pārcelt strādāt citur , ja neapmierina situācija ... Rīga .. značit Rīga . otrs variants ... uz dežūru braucot samaksā un paņem čeku un griezies ar dokumentiem pie darba devēja ... VUGD ...lai atmaksā . ( ja arodbiedrība spēj ko izdarīt ... tad lai šo otro variantu džekiem atrisina . nebūs godīgi pret pārējiem cilvēkiem ... ja izdos iebraukšanu pa brīvu visu laiku .
  ja ticiet ....arodbiedrībām ... vienalga kurai ... politiskais tirgus .
 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Rigā peļņa par dārgo transportu aiziet RS un tai pietuvinātām personām, Jūrmalā-iedzivotāju un pilsētas viesu ertibām-koptām ielām, pludmalēm, komfortam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl