”Maiņas vecākais palīdzēja iziet apskati!” Aculiecinieks sašutis par redzēto tehniskās apskates stacijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Kāds autovadītājs tehniskās apskates stacijā pamanīja maiņas vecākā draudzīgo attieksmi pret kādu sievieti autovadītāju. Maiņas vecākais kaut ko uzrakstījis uz izsniegtās lapas un noteicis: ”Tagad tu apskati noteikti iziesi”.

Pagājušajā trešdienā ap 15.00 autovadītājs vārdā Artūrs devās uz tehniskās apskates staciju, lai saņemtu atļauju piedalīties ceļu satiksmē. Viņam blakus piebrauca sarkanas krāsas ”Hyundai”. Iekšā sēdošā dāma kādam piezvanījusi, un pēc mirkļa no stacijas pie viņas iznācis maiņas vecākais.

Artūrs
PAMANĪJIS NOTIEKOŠO APSKATES STACIJĀ

Maiņas vecākais izgāja pie acīmredzot pazīstamas dāmas uz “Hyundai Getz”, paņēma lapu par apmaksātu apskati, parakstīja, lai dāma bez pārbaudes tiktu izlaista cauri apskatei, un nolika uz priekšējā paneļa, lai inspektori redz parakstu.

Kā norāda skatītājs, maiņas vecākais ar sievieti draudzīgi runājušies, noslēgumā pasakot: ”Tagad tu apskati noteikti iziesi.” Pēc tam autovadītāja iebraukusi stacijā, kur, pēc skatītāja stāstītā, viņas automašīna tika simboliski pārbaudīta, ātri vien saņemot atļauju ceļu satiksmē piedalīties vēl vienu gadu.

Kā liecina CSDD datubāzē pieejamā informācija, šis spēkrats ir ideālā stāvoklī, tam nav konstatēta neviena nepilnība.

”Bez Tabu” nepieteiktā vizītē dodas uz maiņas vecāko kabinetu, kas iekārtots tādā vietā, lai varētu pārraudzīt laukumā notiekošo. Darbinieks esot izbraucis ārpus Latvijas. Viņa kolēģis stāsta, ka maiņas vecākie pie automašīnām dodas gadījumos, ja nepieciešams koriģēt automašīnu plūsmu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbinieki pēc ”Bez Tabu” aicinājumu pārbaudījuši videokameru ierakstus, taču, aizbildinoties ar datu drošības regulu, tos atsakās demonstrēt raidījumam ”Bez Tabu”. ”Gan laukumā, gan apskates stacijā notiek video novērošana. Šajā gadījumā 2. līnijā bija sabojājies bremžu stends, tādēļ maiņas vecākais novirzīja autovadītājus uz citām līnijām,” stāsta CSDD pārstāvis Jānis Aizpors.

Aizpors atzīst, ka maiņas vecākais uz lapas ir uzrakstījis, ka jāmaina tehniskās apskates stacijas vārti, pretējā gadījumā stacijas darbinieki atteiktos pārbaudīt automašīnas stāvokli, jo autovadītājs būtu ieradies neatbilstošos vārtos.

Ja kādam autovadītājam rodas aizdomas par negodprātīgu tehniskās apskates darbinieku rīcību, jāvēršas CSDD.

Foto

10 komentāri