Likuma robu dēļ daudzas ģimenes nevar izmantot likumā solīto 50% atlaidi auto tehniskajā apskatē!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Teorētiski daļa Latvijas iedzīvotāju var saņemt transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa atlaidi, taču dzīvē viss ir citādāk.

Daudzbērnu ģimene ikdienā pārvietojas ar savu 1999. gadā ražoto spēkratu, kas tehniskās apskates stacijā pēdējo reizi viesojās 2015. gada 10. decembrī. Toreiz apskates darbinieki kā nākamo “randiņa” datumu noteica 2017. gada janvāra sākumā.

Dižģimenēm pienākas 50% atlaide no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa, kas konkrētajā gadījumā ir 81 eiro, tomēr CSDD darbiniece to nav pieļāvusi.

Inese, daudzbērnu ģimenes mamma

Viņa teica, ka atlaide pienākas tikai par 2017. gadu, par 2016. gadu esot jāmaksā pilnā apmērā. Tādi esot noteikumi. Viņi paši noteica tehniskās apskates termiņu, un man prātā neienāca nodokli apmaksāt pagājušajā gadā.

Inese nevēlas izvairīties no nodokļa nomaksas un to būtu izdarījusi, dodoties uz tehnisko apskati. Šobrīd izveidojusies situācija, ka valsts ar vienu roku dod, bet ar otru – atņem. Izrādās, ka pērnā gada nodoklis šobrīd tiek norādīts kā parāds.

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis jāmaksā katru gadu, tas noteikts likumā. Parādiem nepiemēro atvieglojumus, mēs nevaram veikt izņēmumus.

Šobrīd izveidojas absurda situācija, jo daudzbērnu ģimenes netiek brīdinātas, ka atlaidi nebūs iespējams saņemt. Tāpat atvieglojums iet secen tām dižģimenēm, kuras iegādājas pilnīgi jaunu spēkratu, kam tehniskās apskates stacijā jāviesojas ik pēc 2 gadiem.

Nākamās tehniskās apskates datums tika pārcelts pēc CSDD ierosinājuma, lai atvieglotu tehniskās apskates staciju darbu gada nogalē, taču par nepieciešamību samaksāt nodokli 2016. gadā neviens nebrīdināja.

Bez Tabu uzrunātie Saeimas deputāti norāda, ka šāda likuma interpretācija ir neloģiska un sola veikt izmaiņas. Turpretī CSDD sola izsūtīt atgādinājumus apmaksāt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli visiem, kurus var piemeklēt līdzīga ķibele.

Foto

4 komentāri