“Likuma priekšā visi ir vienādi!” Policistam piemēroto sodu būs jāmaksā no savas kabatas

2 komentāri

Aprīļa nogalē Jēkabpilī autovadītāju uzmanību pievērsa kāds stāvēšanai atstāts operatīvais transportlīdzeklis. It kā jau viss kārtībā, taču tas novietots invalīdu stāvvietā.

Atceļā no Jēkabpils par absurdās situācijas lieciniekiem vietējā degvielas uzpildes stacijā kļūst arī Bez Tabu komanda. Allaž acīgais korespondents Roberts Blass sociālajā tīklā “Facebook” veic tiešraidi no notikuma vietas.

“Jums ir jābūt ļoti, ļoti nekaunīgam, lai šādi atstātu automašīnu. Bet policists, apzinoties, ka viņš brauc trafarētā automašīnā, visi viņu atpazīs, viņš ņem un noliek mašīnu zem šādas zīmes.”

Policijas konstatēto pārkāpumu benzīntanka stāvlaukumā, ko paveikuši paši policisti, atceras arī vēl šobaltdien.

Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks kameru priekšā atsakās komentēt radušos situāciju, taču aizkadrā atklāj, kā tad viss notika. 24. aprīļa pēcpusdienā no policijas dežuranta saņemts zvans, ka degvielas uzpildes stacijas stāvlaukumā pie invalīdu stāvvietas atrodas policijas trafarēta “Opel” automašīna. Kārtības policijas priekšnieks norāda, ka visi likuma priekšā ir vienādi un konkrētais autovadītājs- policists ir jāsoda.

Policisti saviem kolēģiem uz automašīnas loga atstāj administratīvā pārkāpuma protokolu, kurā par konstatēto pārkāpumu paredzēts piemērot 50 eiro naudas sodu. Informācija jau saņemta arī Latgales reģiona pārvaldē.

“Mēs saņēmām informāciju par to, ka viens no mūsu darbiniekiem – Rēzeknes iecirkņa amatpersona – bija novietojusi invalīdu stāvvietā dienesta transportlīdzekli. Likuma priekšā visi ir vienādi. Un personai par to draud arī administratīvā atbildība, un persona no saviem līdzekļiem segs arī izdevumus par šo likumpārkāpumu,” Bez Tabu atzīst VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Pēc pārvaldei pieejamās informācijas, cilvēks esot ļoti steidzies un, iespējams, te nostrādājis cilvēciskais faktors.

Steidzīgais likumsargs samērā plašajā stāvlaukumā it kā neesot pamanījis, kur tad novietots operatīvais transportlīdzeklis. Sodītais policists pieļauto kļūdu nožēlojot un sola turpmāk būt daudz vērīgāks.